A Barca és a Real harcolt érte, most a spanyol négyben gyötrődik
További Futball cikkek
- Műteni kellett a kapust, aki törött bokával védte ki a Manchester City szemét
- Szoboszlai Dominik kimagasló értékkel került be a Premier League álomcsapatába
- Visszavonul a Nemzetek Ligája-osztályozóra készülő válogatott kapitánya
- Késes támadásnak volt szemtanúja a korábbi válogatott futballista
- Hamarosan befut a magyar mozikba a DAC-ról szóló sportdokumentumfilm
A magyar futball örök kérdése, mikor kell elmenni egy tehetséges játékosnak külföldre, és ami még ennél is fontosabb, hová.
Tajti Mátyás abban a kivételes helyzetben volt, hogy a Real Madrid és a Barcelona figyelmét is felkeltette. Mindkét gigaklub akadémiáján járt, és annak ellenére választotta a katalánokat 16 évesen, hogy a Reallal a felcsúti akadémiának együttműködési szerződése van. És Felcsútról egyébként sem lehetett csak úgy eligazolni, Kleinheisler tudna erről mesélni.
2014 nyarán aláírta a szerződését, édesapja, az egyik felcsúti vezető, Tajti József akkor arról beszélt, hogy lelkileg megviselte a helyzet, hogy néhányan a Realt favorizálták a Barcával szemben.
A La Masián szerzett élményeiről sokszor posztolt, megtudhattuk, milyen kemény ott egy edzés. És azt is, milyen konkurenciaharc van, amit addig is tudtunk, de ő testközelből élt át.
2016 nyarán eljött, a Malagához került, mert ahogy mondta: nagyon akarta őt az andalúziai klub.
A most a spanyol élvonalban utolsó felnőtt csapathoz azonban nem került be, csak néhányszor edzett velük.
Így maradt a Malagueno, amelyik a negyedosztályban szerepel, azt vezeti, és simán fel is juthatnak a harmadik ligába. A Malagueno nagy győzelméről legutóbb megjelent egy képgaléria, amin látható, jó, ha százan vannak a lelátón.
Most, hogy véget ért téli átigazolási időszak, megállapíthatjuk, úgy gondolja, nem érdemes hazatérni, a negyedosztály értékesebb az NB I.-nél.
Igaz elképzelhető az is, hogy az állami pénzekkel kistafírozott hazai élvonal ne lenne vevő rá, pláne, hogy még abban a korban van, amikor a hazai klubok különpénzt is kapnának az MLSZ-től utána.
Ha nem volt érdeklődés iránta, az is sokat elárul a hazai futball helyzetéről, a kapcsolatrendszeréről.
Ha lecsupaszítjuk ezt a kérdést, és csak azt vetjük fel, hol lehet jobban fejlődni: a spanyol négyben vagy a hazai élvonalban, nem lenne kérdés, hol kellene edződnie.
Mert az önéletrajzában csak jobban mutatna, hogy lenne a lábában 30-40 NB I-es meccs, mire júniusban 20 éves lesz.
Messihez és Neymarhoz nyilván nem szerencsés hasonlítani, hogy ők mit értek el, ilyen korban, de Mario Götze is alapember volt már a Dortmundban. De például Lukas Podolski is bemutatkozott már a felnőtt válogatott.