Lukács
20 °C

S. Roberto és egy nagy kezezős gól majdnem megállította a Barcát

2018.04.18. 00:04

Lehetett tudni, hogy a Celta Vigo-Barcelona jó meccs lesz, Messi Vigóban öt éve nem lőtt gól, 2016 őszén a Barca 4-3-ra, 2015 őszén 4-1-re kapott ki a Balaidos Stadionban. Annyire izgalmassá, amilyen lett viszont Ernesto Valverde Barcelona-edző tette, aki a következő 11-gyel kezdett:

Ter Stegen - Semedo, Yerry Mina, Vermaelen, Digne - André Gomes, Paulinho, Coutinho, Denis Suárez - Alcácer, Dembélé.

Szombat este ugyanis Sevilla-Barcelona Spanyol Kupa-döntőt rendeznek, és a tréner majdnem a teljes kezdőcsapatot pihentette. A fentiek közül a kapus, Ter Stegen és - talán - Coutinho, illetve Paulinho lesz ott a kezdőben az Atletico Madrid stadionjában.

16 év után fordult elő újra, hogy tétmeccsen a Barca katalán vagy saját, azaz a híres La Masia akadémián nevelkedett futballista nélkül lépett pályára.

Valverde kockára tette csapata 39 meccses bajnoki veretlenségét, illetve azt, ami még a spanyol első osztályban senkinek sem sikerült: veretlenül megnyerni a ligát.

A cserecsapat nem kezdett rosszul, de a Celta hamar fölénybe került, a volt Barca-segédedző Unzue csapata jobb volt az első félidőben. Maxi Gomez, Brais és Yago Aspas többször vezetést szerezhettek volna, de a legnagyobb ziccereket is mellérúgták vagy Ter Stegen védett nagyot - mint például mikor Gomez 10 méterről telibe találta a jól kimozduló németet.

A Barca a kezdőjéhez képest játszott elfogadhatóan, de így is meg tudta szerezni a vezetést. A 36. percben Paco Alcacer kanalazta valahogy Dembélé elé a labdát, aki pattanás után ellőtte, be a bal alsó sarokba. Nagy gól volt, a francia első találata a spanyol bajnokságban, 0-1.

A gyengített kezdő viszont alkalmatlan volt rá, hogy előnnyel menjen a szünetre, az utolsó percben egyenlített a Celta. André Gomes eladott egy könnyű passzt a középpályán, a kontránál egy az egyben megverte Maxi Gomez, keresztbe lőtt labdáját pedig az ötösről könnyedén tette be Jonny Castro, mivel Semedo fel sem vette, Yerry Mina meg lemaradt róla. Szépen kisakkozták, 1-1.

A második félidő elején Messi és Sergi Roberto elment melegíteni, a 60. percben jöttek is, Coutinho, illetve André Gomes helyére.

Messi beállásával magához tért a Barca, felálltak, birtokolták, járatták a labdát, a Celta mintha lebénult volna, és bő három perc múlva már a vendégek vezettek. Messi indította be Semedót, aki Dembelével kényszerítőzött, majd centerezett: Paulinho a kapus érintésével a jobb alsóba passzolt - volna, ha az élete árán bevetődő Paco Alcacer nem ér hozzá még stoplival a labdához a gólvonalon. Les nem lehetett, de Paco elvette a gólt Paulinhótól. Lényeg a lényeg: 1-2.

A Barcelona nyugodtan irányította a meccset, amíg a 71. percben a félpályán egy nagy hiba után ki nem léphetett Aspas, Sergi Roberto meg a 16-os előtt le nem rántotta. Teljesen felesleges szabálytalanság volt, ami természetesen piroslapot ért. A balbekk nem is reklamálta. Jó 20 percre 10 emberrel maradt az erősen tartalékos vendégcsapat. (S. Roberto a kupadöntőn játszhat, egy héttel később a La Coruna-i, Deportivo elleni bajnokit kell kihagynia.)

A Celta nyomni kezdett, és a 82. percben meg is lett az eredménye: Ter Stegen ütött rá egy beadást Aspasra, akinek testéről felemelt alkarjára, onnan a kapuba pattant a labda. Egyértelmű kéz volt, de olyan jól sikerült eladni, hogy nem hogy a bíró nem látta, de egyetlen Barca-futballista sem tette szóvá. 2-2, és a Celtának maradt 10 perce behúzni a meccset.

Mentek is a győztes gólért, a 89.-ben a percekkel korábban beállt Lucas Boye lábában ott volt a győzelem, amikor nagy passz után egy az egyben állt a kapussal. Ter Stegen viszont védett, és bár túljutott rajta a labda, nem mellé, hanem Digne-hez pattant, akiről ugyan a kapu felé csorgott, de simán utolérte, és kivágta a mezőnybe.

A vége 2-2 lett, ahogy ősszel is a Nou Campban, a Celta kettőből egyszer sem kapott ki a Barcelonától ebben a ligaidényben. Messiék elveszítettek két pontot, de megmaradt immár 40 meccses bajnoki veretlenségük.

Ha szerdán nyer a Real, 13 pontra jön fel, ha csütörtökön győz az Atletico, 9 pontra közelíti meg a Barcelonát öt fordulóval a vége előtt. (A Realhoz a Bilbao megy, az Atleti a Real Sociedadhoz utazik.)

Szombaton kupadöntő, a Barca mellett a Real sem játszik bajnokit - pont a Sevillával meccselne -, vasárnap az Atletico otthon fogadja a Betist a ligában, a 34. fordulóban.

További keddi eredmények: Deportivo-Sevilla 0-0, Villarreal-Leganes 2-1.