Gál
22 °C

Neuer visszatért, Németország kikapott Ausztriában

2018.06.02. 22:07

A világbajnokságra címvédőként készülő német labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott Ausztria vendégeként a Klagenfurtban rendezett szombati felkészülési mérkőzésen.

A meccs csaknem kétórás késéssel kezdődött, mert a klagenfurti stadion a hatalmas esőzés miatt egy ideig alkalmatlan volt a játékra.

A vendégek Mesut Özil 11. percben lőtt góljával előnybe kerültek, majd Martin Hinteregger egyenlített (53. perc), az osztrákok győztes gólját pedig ugyanúgy a Schalke középpályása, Alessandro Schöpf szerezte (69. perc), ahogyan szerdán Oroszország válogatottja ellen is.

A németek kapuját Manuel Neuer védte, aki legutóbb szeptember 16-án, a Bayern München-Mainz bajnoki találkozón lépett pályára, majd harmadszor is lábközépcsont-törést diagnosztizáltak nála, ezért meg kellett operálni, és csak március 27-én állhatott ismét edzésbe.

A Franco Foda-Szabics Imre szakvezetői páros ötödik meccsét is hozta. Októberben nevezték ki őket, azóta hibátlanok.

• Sorrendben: Uruguay 2-1, Szlovénia 3-0, Luxemburg 4-0, Oroszország 1-0, Németország 2-1

Ausztria jövő vasárnap Brazíliát fogadja Bécsben.