Barca-Real: 5-1 Messi nélkül is

2018.10.28. 18:09

A sérült Lionel Messi nélkül fogadta a Barcelona a Real Madridot a szezon első Clasicóján vasárnap délután. Cristiano Ronaldo a nyáron eligazolt Madridból, 11 éve nem volt klasszikus a két szupersztár nélkül. A Barcának - leírni is hihetetlen -, de meg sem kottyant Messi hiánya, ötöt rúgtak nélküle is, ebből hármat Luis Suarez szerzett.

• Remekül kezdett a Barca, már a 11. percben vezetett: Rakitic indította Albát, lement a vonalig, visszagurított Coutinhónak, aki a kevésbé ügyes lábával, ballal helyezte le a bal alsóra, 1-0
  • A Real nem volt igazán meccsben, nem tudott reagálni, folyamatosan jöttek a Barca-támadások, a 29.-ben újra passzolt Alba, Luis Suareznek, de Varane az ötösön buktatta a csatárt - a videóbíró szólt, hogy büntető
  • Suarez hajszál pontosan letette a jobb alsóra a büntetőt, bár Courtois rajta volt, 2-0
  • A Realnak egy távoli lövése akadt a szünetig, Sergio Ramos kísérlete, Ter Stegen el sem vetődött rá
  • A második félidőre szinte csak a Real jött ki, a Barca teljesen elaludt és elkényelmesedett
  • Öt percen belül szépített a Real, remek akcióból, ahogy a Barca szokta, Isco visszagurított az alapvonalról, Lenglet belelépett, így Marcelónak lett jó, aki átverte Piquét, és jobbal berúgta, 2-1
  • Modric ziccerben nagy kapufát lőtt, ez volt az Aranylabda-favorit egyetlen jobb megmozdulása a meccsen
  • A Real majdnem 20 percen át uralta a meccset, a Barca lassan tért magához, a 65. perc környékére sikerült
  • Nagyon kellett, hogy a Barca-edző Valverde lecserélje Rafinhát, aki nem volt az igazi, Semedo jött a helyére a 70. percben
  • Kulcscsere volt a következő is, a 74.-ben állt be Dembele Coutinho helyett, a 75.-ben kulcspasszt adott
  • Sergi Roberto kapta a labdát, jobbról jött befelé, Jordi Albát akarta megjátszani, de a labda tökéletes volt Luis Suareznek is, aki 12 méterről, elemi erővel a kapuba fejelte - az egész felsőtestét beletette, 3-1
  • Két perc múlva Suarez rátaposott Isco bokájára, ki kellett volna állítani, de a bíró sárgát adott, videón nem nézte meg
  • A Real kinyílt, de Sergio Ramos nagy hibája kellett a negyedikhez: a 83.-ban Sergi Roberto a Real-térfél 2/3-adánál elvette tőle a labdát, azonnal indította Suarezt, aki közel vitte, majd elegánsan átbökte a kapus fölött, mesterhármas, 4-1
  • A Real szétesett, jött Dembele pillanata - nagyon csúnyán befűzte Nachót, majd felnézett, és a percekkel korábban, Arthur helyére beállt Arturo Vidal fejére tette a labdát, a chilei szépen bebólintotta, 5-1

A végeredmény ellenére egyáltalán nem volt sima meccs a Barcának. A Real a második félidő első 20 percében kiválóan futballozott, amíg Rafinha le nem ment, a Barcelona többnyire kereste a labdát, még a labdabirtoklás is majdnem kiegyenlítődött. Jót tett, hogy lement a bizonytalan Varane, Lucas Vazquez lendített a játékon. Benzema, Modric is egyenlíthetett volna, nem tették, a Barcának szerencséje volt, megúszta. A Rafinha-csere után pedig Sergi Roberto egy sorral feljebb mehetett, és a jobb szélről, illetve a középpályáról kvázi ő döntötte el a meccset két gólpasszával.

Na meg persze Luis Suarez, neki pár napja született meg harmadik gyereke, kisfiú, és ezt három góllal ünnepelte meg. Nem kérdés, 10-esre játszott. A vállára vette a Messi nélküli Barcát.

De Rafinhán kívül az összes barcelonai nagyot ment, az edző, Valverde is: az összes cseréje és taktikai változtatása ült. Semedo beállítása, az hogy ezzel Sergi Roberto feljebb léphetett, jó ötlet volt beküldeni Dembelét és Vidal is kellett az energiájával a hajrában. A cserék közül csak Semedo nem vett részt gólban, de ő is remekül biztosított jobb-bekkben.

A Real Madridnál szinte biztosan edzőváltás jön, utóbbi hét meccséből egyet nyert a csapat, a bajnokságban a 9. helyre csúsztak vissza. Julen Lopeteguinek valószínűleg mennie kell a padról, kizártnak tűnik, hogy Florentino Perez még egy esélyt adna neki.

A Barcelona vezeti a bajnokságot. A BL-ben háromból hármat nyertek, legutóbb már Messi nélkül. Eddig két meccsen hetet rúgtak nélküle, egyet kaptak. Még legalább négy mérkőzésen nem játszhat.