Olivér
4 °C
8 °C

A futballtól eltiltott Blatter Putyinnal találkozott, vb-meccset nézett

2018.06.21. 11:39

Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korábbi elnöke szerdán találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a Kremlben, pénteken pedig, miután megnézi a Brazília-Costa Rica világbajnoki csoportmérkőzést, elutazik Oroszországból.

A 82 éves svájci, akit hat évre a sportággal kapcsolatos mindennemű tevékenységtől eltiltottak, kedden érkezett Oroszországba. Csütörtökön pedig közölte, hogy előző nap találkozott Putyinnal.

2018-06-19T085300Z 193310007 RC18BEB806A0 RTRMADP 3 SOCCER-WORLD

Blatter azt mondta, őt Oroszország hívta meg a vb-re, Oroszországtól kapta a jegyét, és miután pénteken megtekinti Szentpéterváron a Brazília-Costa Rica meccset, elhagyja az országot. Szerdán ott volt a moszkvai Luzsnyiki Stadionban is a portugál-marokkói meccsen. Blatter azt is mondta, hogy úgy érzi ez az ő vébéje.

A volt elnök jelenléte a FIFA-nak is kínos, hiszen az új vezető, Gianni Infantino azzal is kampányolt, hogy megszünteti a korrupciót a szervezeten belül.

„Nem vagyok már a futball aktív résztvevője, csak vendég vagyok ma itt. Nem kéne, hogy zavarja ez a FIFA-t. Ha a FIFA egy kicsit is tisztelne, hivatalos meghívót is kaptam volna, hogy idejöjjek." – idézte Blattert az Independent.

Blatter 1998 és 2015 között irányította a FIFA-t, 2015-ben tiltották el hűtlen kezelés miatt. (MTI)

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?