Albert, Lipót
2 °C
12 °C

Dermesztő kapushiba indította Messiék bukását

2018.06.21. 22:22

Horvátország 3-0-ra kiütötte Argentínát, és bebiztosította helyét a vb-nyolcaddöntőben, egyúttal rettentő nehézzé tette Lionel Messiék számára a továbbjutást. A mérkőzés 53 percig 0-0-ra állt, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de benne volt a levegőben, hogy nem látunk gólt.

Aztán jött Willy Caballero, és egy óriási hiba.

Ártalmatlannak indult a helyzet, a horvátok egy mélységi indítással próbálkoztak, de Nicolás Otamendi jól fejelte el a labdát, majd Gabriel Mercado hazaadta, úgy tűnt, ezzel meg is oldották a gondot. Csak hogy Caballero nagyon elrontotta a visszapasszt Mercado felé, és ahelyett, hogy átemelte volna Ante Rebic fölött, simán feladta neki kapáslövésre, Eintracht Frankfurt-játékos pedig nem is habozott, egyből belőtte a kapus fölött.

A vb előtt előre lehetett tudni, hogy az argentin keret leggyengébb pontja a kapusposzt, Sergio Romero sérülése után maradt a következő hármas:

• az első válogatottságát 36 évesen 2018-ban megszerző Willy Caballero,
  • a hat válogatottsággal álló, Mexikóban védő Nahuel Guzmán,
  • és a még egy válogatottsággal sem bíró Franco Armani.

Jorge Sampaoli nehéz választása végül Caballeróra esett a vb-n, de a 36 éves kapusról tudni kell, hogy

amióta 2014-ben elhagyta a Málagát, sé a Premier Leauge-be ment, összesen 25 bajnokija és 60 meccse volt,

a legutóbbi szezonban pedig 13 meccsen védett csak. A horvátok ellen meg is látszott, hogy nincs formában.

Nem  véletlenül mondta az argentin kapus kapcsán José Mourinho, hogy:

Egy helyzet, egy gól. Akár én is állhattam volna a kapuban, mert így én is tudtam volna védeni. Egyetlen veszélyes helyzetük sem volt.

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?