Messi talán utolsó állomása, ahol magyar gólkirály is volt már
Az Egyesült Államokban sajátos rendszerben működnek a profi sportligák: a klubokat franchise formájában versenyeztetik, úgynevezett zárt rendszerben (azaz nincs kiesés és feljutás) zajlanak a bajnokságok, fizetési sapka van érvényben, a sportolókat drafton, azaz játékosbörzén választják ki és szerződtetik. Az MLS-ben kisebb-nagyobb változtatásokkal ezek érvényesek.
Amerikában már 1894 óta rendeznek labdarúgó-mérkőzéseket, a jelenlegi formájában működő MLS-t azonban jóval később alapították, az 1994-es világbajnokság – amelynek az Egyesült Államok volt a házigazdája – egyik garanciájaként. Az első MLS-szezonra 1996-ban került sor, az azóta eltelt közel 30 évben több csapattal bővült a liga, amelyben rengeteg nagyszerű játékos megfordult.
Többek között David Beckham, akit annyira megfogott az MLS légköre játékosként, hogy visszatért, és 2018-ban üzlettársaival megalapította az Inter Miamit – ennek hátteréről itt írtunk bővebben. A franchise a 2020-as szezonban csatlakozott az MLS-hez, azóta sorrendben a 19., 20. és 12. helyen zárta a bajnokságot.
Lionel Messi érkezésével várhatóan javul a csapat szereplése, az argentin szupersztár két magyar futballistával is találkozik majd a pályákon: Gazdag Dániel a Philadelphia Uniont erősíti, Sallói Dániel a Sporting Kansas Cityt.
Tesztelje tudását, töltse ki kvízünket a Major League Soccerrel kapcsolatban!