Felkészülési mérkőzésen megsérült, agyhalottnak nyilvánították az orvosok
„Klinikai szempontból agyhalott. Nagyon kevés esélye van a túlélésre. Guo szubarachnoidális vérzést szenvedett, miután egy edzőmérkőzésen összeütközött egy másik játékossal. Az orvos azt mondta, hogy nagyon kevés remény van a túlélésére, az agy oxigénhiányos állapotának következtében klinikailag halott, és el fogják távolítani az őt életben tartó csöveket” – posztolta a játékos testvére a kínai közösségi oldalon, a Xiaohongshu nevű közösségi oldalon – írja a Marca.
A két évvel ezelőtt a Bayern Münchennél próbajátékon szereplő labdarúgó édesapja a nehéz helyzet ellenére sem mondott le a játékos megmentéséről. Vissza akarta szállíttatni fiát hazájukba, a kínai hatóságok viszont azt közölték, hogy az oxigénhiányban lévő fiatalnak nem jár kártérítés, ugyanis a klub nem fizetett életbiztosítást az utánpótlás-játékosoknak, valamint a kezelés sem feltétlen biztosított számára.
A kínai lapok viszont arról számoltak be, hogy a klub megegyezett a családdal, így a Beijing Guoan fizeti a fiatal belső védő hazaszállítását, valamint gyógykezelését is.
Beijing Guo'an’s young player Guo Jiaxuan, injured in a collision during a match in Spain on Feb 6, was diagnosed with brain hypoxia and later declared brain dead. Feb 12: Beijing FA has agreed with his family to bring him back to China for continued treatment and will cover… pic.twitter.com/MxXuI8H61H
— Shanghai Daily (@shanghaidaily) February 12, 2025
A spanyol RC Alcobendas közleményben fejezte ki aggodalmát a tragikusan megsérülő kínai játékos felé.