16 °C
31 °C

Pireuszban nyert az AEK Athén

2010.01.06. 20:49 Módosítva: 2010-01-06 20:49:46

Otthon kapott ki az Olympiakosz a görög futballbajnokság 16. fordulójának rangadóján az AEK Athéntól, ezzel az utóbbi öt évben bajnok, legutóbb kupagyőztes pireuszi csapat már öt pontos hátrányba került az örök rivális Panathinaikosszal szemben.

Hiába szerzett vezetést az Olympiakosz, az argentin Ignacio Scocco nyolc perc alatt, még az első félidőben megfordította a meccset. Németh Krisztián sérülés miatt hiányzott a vendégek csapatából. Az Ergoteliszben, amely a Panathinaikosztól kapott ki simán, Posza Zsolt végig kispados volt.

Görögország, Super League, 16. forduló

Kedden

Atromitosz Halkidona-Arisz Szaloniki 0-3. Gól: Calvo (14.), Campora (23., 69.).

Kavala-Levadiakosz 2-2. Gól: Onwauchi (26., 66.), ill. Balvorín (54.), Napoleoni (71.).

Larisza-Aszterasz Tripolisz 1-0. Gól: Kaszasz (27.).

Szerdán

Iraklisz-Pantrakikosz 3-1. Gól: Eliadisz (48.), Iacob (53.), Milano (59.), ill. Fajardo (42.).

Olympiakosz-AEK Athén 1-2. Gól: Panajopulosz (28.), ill. Scocco (33., 41.).

Panathinaikosz-Ergotelisz 4-1. Gól: D. Cissé (26.. 66.), Karagunisz (44.), Leto (93.), ill. Fragulakisz (9.).

PAOK Szaloniki-Panioniosz 1-0. Gól: Ivics (31.).

PAS Ioannina-Xanthi 0-0.