Pandora, Gabriella
-1 °C

MTK Hungária - Siófok 1-0

2003.09.20. 22:22
Egervári Sándor együttesének sokkal hatékonyabb játékra lesz szüksége ahhoz, hogy szerdán jó eredményt érjen el a Dinamo Zagreb vendégeként az UEFA Kupa első fordulójának első találkozóján.
1. perc: Kovács a jobb oldalon ugrott ki, egy csel után 13 m-ről lőtt, a labda alig kerülte el a kaput.

46. perc: Füzi 26 m-es szabadrúgását a siófoki kapus bravúrral csúsztatta a keresztléc fölé.

54. perc: Juhász R. 20 m-es emelését Csernyánszki szögletre tolta.

71. perc: Czvitkovics 18 m-es szabadrúgása a későn mozduló Csernyánszki hasa alatt vágódott a kapu közepébe (1-0).

85. perc: Halmai szándékos kezezésért megkapta második sárgalapját, majd emiatt a pirosat is.

Rendkívül alacsony színvonalú játékot hozott az első félidő, amelyben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de ez nem párosult veszélyeztetéssel. A nagy meglepetésre listavezető siófokiak jól megszervezték védekezésüket, s egyszer sem hibáztak hátul.

A 2. félidőben is az MTK birtokolta többet a labdát, de a vezetést jelentő gólhoz kellett a játékvezető jóindulató ítélete, valamint a siófoki kapus hibája is. Ezután sem változott a játék képe, ugyanis a vendégek csak védekezésben nyújtottak jó teljesítményt, támadásban semmi veszélyt nem jelentettek.