Vendel
7 °C
19 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Siófok

2002.09.10. 15:01
Alapítva: 1921
Színe: sárga-kék
Cím: 8600 Siófok, Révész G. u. 11.
Stadion befogadóképessége: 10 000
Ügyvezető igazgató: Sallói István
Technikai igazgató: Borsos Attila

Kapusok
Csernyánszki Norbert 1976.02.01 186 / 78
Berki Krisztián 1980.07.01. 191 / 85
Németh Gábor 1975.05.21. 188 / 84

Hátvédek
Kovács Péter 1973.10.06 183 / 73
Szalai Csaba 1969.10.11. 186 / 71
Pálfi Róbert 1974.09.17.182 / 72
Schwarcz Zoltán 1974.05.18. 182 / 76
Pusztai Olivér 1974.05.18. 185 / 81
Grósz Róbert 1979.09.14. 170 / 67
Pantic Alexander 1970. 07. 16 203 / 96
Koller Ákos 1974.09.04. 188 / 84
Soós Krisztián 1975.02.04 185 / 85
Juhász Tamás 1975.01.20 181 / 72
Kuttor Attila 1970.05.29 190 / 85
László András 1976.08.16. 176 / 73
Gaál László 1976.10.22. 179 / 73

Középpályások
Kovács Attila 1975.03.18 176 / 68
Schultz Levente 1977.03.22. 165 / 65
Erős Károly 1971.12.20 178 / 84
Sipeki István 1979.02.17. 169 / 66
Usvat Daniel (román) 1973.11.02. 173 / 70

Csatárok
Szabó Csaba 1975.03.18. 173 / 69
Filipovics Almir (bosnyák) 1970.05.21 188 / 85
Csordás Csaba 1977.08.09 168 / 68
Fülöp Zoltán 1976.07.26 186 / 83

Eredmények
Kupagyőztes: 1984.

A Siófok SE 1921 nyarán alakult, színe zöld-fehér volt. 1943-ban jutott fel a Harmadosztályba ahol rögtön a harmadik helyen végzett. A Klub 1956-ban vette fel a Siófoki Bányász nevet, melyet 1999-ig viselt. A színe piros-fekete lett. 1967-ben jutott fel a csapat a másodosztályba. 1984-ben, NB II-es csapatként, megnyerte a Magyar Népköztársasági Kupát. Rá egy évre már az első osztályban szerepelt a gárda, ahol hosszabb-rövidebb időt töltött el és a legjobb helyezése az ötödik hely volt.

1998-tól már Siófok FC. néven szerepel a Klub, amely 1999-ben ismét a másodosztályban találta magát. 2000-ben a város mentette meg a megszűnéstől a gárdát és ennek köszönhetően, a klub felvette a város sárga-kék-zöld színeit. 2001-ben végre igazi tulajdonosa lett a Siófok FC-nek. A Fodor Építőipari és Kereskedelmi Rt. megvásárolta a klubot működtető kft 97%-át és ezzel közvetlen irányítást biztosító befolyást szerzett. A cég 100 millió forintos alaptőkével rendelkező gazdasági társaság, melynek éves forgalma meghaladja az ötmilliárd forintot.

Az új vezetőség elhagyta a zöld színt és az új címerben már csak a jelenlegi sárga-kék színeket szerepelteti. Ezek a színek jól reprezentálják Siófok város ismertető jegyeit, a napfényt és a Balatont.

A stabil anyagi háttér és a megfelelő szakmai munka eredményeként, a Siófok FC 2002 nyarától újra az első osztályban szerepelhet. A Kft 2002. június 15. napján kelt taggyűlési határozatával, Sallói István bízta meg, klubigazgatóként, a Siófok FC egyszemélyű irányításával.

A szakember labdarúgó pályafutásának befejezése után, a Magyar Labdarúgó Szövetség alkalmazottja volt. Dolgozott az "A" majd az Olimpiai válogatott menedzsereként, valamint a 2008-as Európa bajnokság pályázati munkáját előkészítő team tagjaként. 2001 nyarától klubmenedzserként már segítette a klubot.

Sikerült a Balaton partján tartani a feljutásban döntő érdemeket szerző, sikeredzőt, Csank Jánost. A mesteredző javaslatai alapján, a klubhoz került új játékosokkal megerősödve, a minimális célkitűzés a bennmaradás kiharcolása, valamint egy hosszútávon eredményes csapat alapjainak a lerakása.