Ilyen ártatlan arcúnak is járhat a piros?

2013. január 25., 23:08 Módosítva: 2015.05.11 05:51
1

Valószínűleg a futballpályák legártatlanabb arcot vágó pantomimművésze Abdulaye Soulama.
A Burkina Fasó-i kapus teljesen meglepődött, hogy piros lapot azért, mert a tizenhatoson kívül kézzel fogta meg a labdát. Hiába állították ki, Burkina Faso 4-0-ra verte Etiópiát az Afrika-kupán, Nigéria és Zambia ezúttal sem tudott győzni a C csoportban.

Tovább

Niger először szerzett pontot az Afrika-kupán

2013. január 24., 21:41 Módosítva: 2015.05.11 05:51

Megszerezte története első pontját Niger az Afrika Kupán, miután a B csoport második fordulójában csütörtökön gól nélküli döntetlent játszott a kongói csapattal. Ghána is nyerni tudott.

Tovább

Ezt a köténygólt még Neymar is irigyelheti

2013. január 24., 10:50 Módosítva: 2015.05.11 05:52

Dél-Afrika magára talált, és 2-0-ra megverte Angolát az Afrika-kupa A csoporjában. A csereként beálló Lehloholono Majoro egy pimasz köténygóllal alázta az angolai kapust. A csoport másik meccsén a Zöld-foki-szigetek újabb bravúrt mutatott be, 1-1-gyel zárt Marokkóval.

Tovább

Afrika-kupa: Dél-Afrika legyőzte Angolát

2013. január 23., 18:39 Módosítva: 2015.05.11 05:52

A Dél-afrikai Köztársaság válogatottja két góllal legyőzte Angolát a 29. Afrika-kupa második fordulójában. A másik meccsen: Marokkó - Zöld-foki Köztársaság 1-1 (0-1).

Tunézia 30 méteres bombával verte Algériát

2013. január 22., 21:46 Módosítva: 2015.05.11 05:55

A D csoport második meccsén észak-afrikai rangadót játszottak, ahol a gyengébbnek tartott Tunézia egy 91. percben szerzett góllal, 1-0-ra Algériát.

Tovább

Drogbáék óriási kapusbénázással nyertek

2013. január 22., 20:19 Módosítva: 2015.05.11 05:55

Az Afrika-kupa D csoportjában is majdnem érvényesült az eddigi papírforma, hogy a végső győzelemre is esélyes favorit csak ikszelni tud a gyengébbik csapattal. Elefántcsontpart is izgulhatott, de végül a 92. percben egy óriási kapushibának és Gervinho higgadt lövésének köszönhetően 2-1-re verte Togót.

Tovább

Hordágyon vitték le, piros lappal

2013. január 22., 10:13 Módosítva: 2015.05.11 05:56

Etiópia kisebbfajta csodát tett, amikor tíz emberrel egyenlíteni tudott az Afrika-kupa címvédője, Zambia ellen. Az 1-1 meglepetéseredmény, ahogy az egyik favorit, Nigéria döntetlenje is Burkina Fasóval. Börleszkbe illő összeütközés és brutális taposás is volt, de az etióp kapus megmozdulása felülmúlhatatlan, karaterúgása után ő színlelt sérülést.

Tovább

Művészet szögletet így elbénázni

2013. január 21., 13:45 Módosítva: 2015.05.11 05:56
1

A brazil Marquinhos nyugodtan pályázhat a minden idők legrosszabb szögletrúgója-címre. A Duque de Caxias játékosától mindenki beadást várt, de olyan rosszul lőtte el a szögletet, hogy az már a tizenhatos vonala előtt kiszállt a pályáról.

Tovább

A fenéken ugrálós gólörömnél nincs jobb

2013. január 21., 10:54 Módosítva: 2015.05.11 05:56
1

Az első nap két gólnélküli döntetlenje után a B csoportban megtörték az unalmat, Mali hozta a kötelezőt, és 1-0-ra verte Nigert, míg Ghánának nem sikerült győznie. Meglepetésre 2-2-t játszottak Kongóval, ezért is volt érthető a kongói kapus, Kidiaba, fenéken ugrálós felhőtlen gólöröme.

Tovább

Nincs gól az Afrika-kupán

2013. január 19., 23:41 Módosítva: 2015.05.11 05:57

Ahogy az első, úgy a második meccsen sem született gól a 29. labdarúgó Afrika Kupa szombati nyitányán, ugyanis Angola és Marokkó sem bírt egymással.

Tovább

Drogbának fognak szólni a vuvuzelák?

2013. január 19., 09:26 Módosítva: 2015.05.11 05:57
5

A 2010-es futballvilágbajnokság egyik legnagyobb meglepetése, és sokak számára idegesítő felismerése az volt, hogy Dél-Afrikában egészen mást jelent a szurkolás, mint egy európai stadionban. A méhkaszúgáshoz hasonló monoton vuvuzelazajtól van, aki agybajt kap, van, aki imádja, de az biztos, a 2013-as, Dél-Afrikában rendezett Afrika-kupán folyamatosan szólni fog január 19-től. Tavaly meglepetésre Zambia nyert, idén ez kisebbfajta csoda lenne, és az is, ha a favoritnak számító Elefántcsontpart el sem jutna a február 10-i döntőig. Azért is szurkolhatunk, hogy ne hét gólkirálya legyen a tornának, mint tavaly.

Tovább

Ilyen hokibüntető nincs is

2013. január 17., 10:59 Módosítva: 2015.05.12 00:05
1460

Elképesztő büntetőt lőtt a KHL All Star-gáláján a finn Jori Lehtera. A St. Louis Blues draftolta hokis a rávezetésnél a botjával cselezett, ami a kapust is megzavarta. De annyira, hogy nem vette észre, a korong gyakorlatilag akadálytalanul, érintés nélkül csúszik a kapuba.

Tovább

Csodálatos öngólt fejelt a maláj futballista

2013. január 9., 16:20 Módosítva: 2015.05.12 00:35
3

A maláj futballbajnokság még csak az első fordulónál tart, de nem kizárt, hogy már meg is van a szezon legnagyobb potyagólja.

Tovább

Adebayort a togói elnök vette rá az Afrika-kupára

2013. január 8., 18:50 Módosítva: 2015.05.12 00:40

Ott lesz az Afrika-kupán a togói válogatott színeiben Afrika egyik leghíresebb labdarúgója, Emmanuel Adebayor.

Az angol élvonalban szereplő Tottenham Hotspur játékosa sokáig a torna bojkottálása mellett volt, ám most változtatott álláspontján, miután találkozott Togó elnökével, Faure Gnassingbével.

.

Tovább

Majdnem a saját kapujába rúgta a szabadot

2012. december 17., 16:54 Módosítva: 2015.05.12 01:40
31

A katari El Jaish brazil kapusára lecsapott az internet, senki sem tudná, ki ő, ha nem vágták volna ki a szabadrúgását egy szimpla bajnokiról.

Tovább

Ronaldo hónapok óta ilyen gólról álmodik

2012. november 6., 10:26 Módosítva: 2015.05.14 00:10
5

A Betis hatgólos meccsen győzte le a Getafét a spanyol futballbajnokság 10. fordulójában. A vége 2-4 lett. Az utolsó félórában esett az összes gól, a harmadik – a Betis vezető gólja – különösen gyönyörűre sikeredett.

Tovább

Majdnem a félpályáról vágta be

2012. szeptember 30., 15:14 Módosítva: 2015.05.14 02:11
251

Méltán pályázhat majd a legnagyobb gólnak járó Puskás-díjra Martin Jiránek. Az orosz bajnokságban szereplő Terek Groznij futballistája elképesztően nagy gólt lőtt.

Tovább

Messi hiába rángatta az autó kilincsét

2012. szeptember 27., 15:34 Módosítva: 2015.05.14 02:13
50

Az argentin sztár és Thiago Alcantara ugyanolyan autót vett. Messit ehhez még nem szokott hozzá.

Tovább

Bunda volt a Paks-Siófok?

2012. szeptember 17., 15:21 Módosítva: 2015.05.16 00:05
34

A futball NB I. hetedik fordulójában a Paks 0-0 után, 11 perc alatt négy gólt rúgott a Siófoknak, ami még szépíteni is tudott az utolsó percekben. A húsz perc alatt szerzett öt gól miatt megindultak a találgatások, hogy nem tiszta körülmények között játszották le a meccset.

Ön szerint bunda volt?

A mérkőzés felvételén az biztosan látszik, hogy a siófoki védelmet a második és a negyedik gólnál könnyen átjátszották. A videómegosztón hozzászólók egy részében felmerült a gyanú, hogy manipulált eredményről lehet szó. A meccs végén szerzett gólokra magas odsszokat adnak a fogadóirodák, és a négy vagy öt rúgott gól sem túl általános, ezért jól fizet.

A fourfourtwo.hu megkereste Horváth Károlyt, a siófokiak edzőjét, aki úgy nyilatkozott, amíg hivatalos értesítést nem kap arról, hogy a találkozó gyanús, nem kíván reagálni a vádakra. Ha viszont ez megtörténik, elmondja a véleményét az ügyről.

A Siófoknak korábban már voltak gyanús mérkőzései, egykori edzőjüket, Aczél Zoltánt perbe is fogták. A gyanú szerint 2009-es bajnoki és kupameccsek manipulálásért fogadott el pénzt.

Az MTI tudósítása szerint a Paks jó csereteljesítményekkel járt. Valóban, az 57. percben beállt Simon Attila három gólt szerzett  a négyből.

Jegyzőkönyv:

MVM Paks-FGSZ Siófok 4-1 (0-0)
Paks, 500 néző, v.: Szilasi
gólszerzők: Vayer (73.), Simon A. (75., 80., 87.), illetve Pál Sz. (92., 11-esből)
sárga lap: Simon A. (75.), illetve Kecskés T. (83.)

Paks:
Csernyánszki - Heffler T. (Bartha, 79.), Éger, Fiola, Szabó J. - Sifter, Sipeki - Bori (Vayer, 69.), Lázok, Kulcsár D. - Tököli (Simon A., 57.)

Siófok:
Kurucz - Mogyorósi (Kiss Zs., 79.), Nyári, Fehér Zs. (Fodor M., 35.), Fejes - Kecskés T. - Horváth B. (Molnár M., 69.), Kiss M., Gál A., Pál Sz. - Zamostny

Amit Messi nem bocsát meg Ronaldónak

2012. augusztus 30., 09:43 Módosítva: 2015.05.16 01:20
44

Az aranylabdás argentin a szerda esti Szuperkupa-bukóval elvesztette az esélyét arra, hogy idén a spanyol Király Kupán kívül valami komolyabb díjat is begyűjtsön, ráadásul az idei aranylabdáért folytatott küzdelemben Ronaldo egy csodás mozdulattal előrébb került.

Tovább

Gólpasszt dobott, de miért?

2012. augusztus 3., 11:41 Módosítva: 2015.05.16 02:50
7

A Rapid Wien kapusa letette lövésre a 94. percben. Hallhatott valamit a lelátról.

Tovább

Elvette a labdát és kapura rúgott a bíró

2012. július 1., 09:38 Módosítva: 2015.05.16 04:11
362

A spanyol utánpótlás-mérkőzésen a játékvezető saját magát szórakoztatta, majd lefújta a találkozót.

Tovább

Lehet ennél jobban rúgni a szabadot?

2012. június 11., 14:32 Módosítva: 2015.05.16 05:03
14

Juninho Pernambucano legendás szabadrúgáslövő-képességei még mindig nem koptak. A korábbi Lyon-sztár a brazil ligában villant. 2-1-re nyertek.

Tovább

Ne állj a világ leggyorsabb embere elé!

2012. június 9., 15:05 Módosítva: 2015.05.16 05:13
119

A férfi százméteres síkfutás világcsúcstartóját, Usain Boltot korábban sétálni is lehetett látni a célban. A pekingi olimpián óriási fölényét, nem túl sportszerűen, így jelezte. Az oslói Gyémánt Ligán azonban úgy tűnt, meg sem akar állni, beleszaladt az őt köszönteni akaró hoszteszbe.

Tovább

Figo akkorát lőtt, mint fénykorában

2012. június 3., 21:44 Módosítva: 2015.05.16 05:21
155

Afrikáért rendezett jótékonysági mérkőzésen a Real Madrid galaktikusai és legendás focistái 3-2-re legyőzték a Manchester United seniorcsapatát. Morientes, Redondo, Figo, a Manchesternél Sheringham, Lee Sharpe szerzett gólt.

Tovább

Máris itt a válasz Falcao csodagóljára

2012. május 19., 09:06 Módosítva: 2015.05.16 05:37
4

A Sturm Graz horvát légiósa a bal felsőbe ollózva egyenlített az Austria Wien ellen az osztrák bajnokság utolsó fordulójában.

Tovább

Az építkezésig szaladt gólját ünnepelve

2012. május 17., 13:24 Módosítva: 2015.05.16 05:38
21

Az újabb hülye gólöröm ezúttal Litvániából érkezett, az elsőosztályú Krouja csatára félpucéron rohangálva ünnepelt a pálya mögötti építkezésen.

Tovább

Saját játékosát verte meg az edző

2012. május 3., 09:32 Módosítva: 2015.05.16 05:56
32

Azonnali hatállyal menesztették Delio Rossit, a Fiorentina futballcsapatának vezetőedzőjét, aki a vendég Novara elleni szerdai bajnoki mérkőzésen megütötte lecserélt játékosát, Adem Ljajicsot.

Tovább

A fair Puyol a gólörömöt is leállítja

2012. április 30., 10:24 Módosítva: 2015.05.16 05:57
58

Alaposan kiütötte a Barcelona a Rayo Vallecanót a spanyol futballbajnokság vasárnap esti meccsén. A BL-t és minden bizonnyal a bajnokságot is elbukó katalán csapat 7-0-ra nyert idegenben. A siker ellenére Puyol, a csapat kapitánya úgy gondolta, a nagy arányú különbség ellenére sincs helye az arcoskodásnak.

Tovább

A bombagólok ősanyja a liverpooli gálán

2012. április 28., 23:42 Módosítva: 2015.05.16 05:58
94

A liverpooli Luis Suarez  hatalmas gólt lőtt a Premier League 36. fordulójában a Norwich City-nek (0-3). Az uruguayi félpályánál letámadott, majd néhány lépés után gyönyörűen ívelte át a kapus Ruddy fölött a labdát.