Női kézilabda kupák: FTC-vereség, Cornexi-kiesés

2002.01.19. 18:26
Vereséget szenvedett az FTC a dán Viborg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában. A találkozón főleg támadásban játszottak gyengén a magyarok, sorra eladták a labdát, a dánok pedig indításokból rendre betaláltak. A 23. percben már 18-10 volt az állás. A hazaiak egyik klasszisa, Astrup az első félidőben tíz gólt dobott.

A fordulás után a vendégek a remekül védő Miklosova révén fokozatosan csökkentették a különbséget (50. perc, 28-26), de a hajrát a Viborg bírta jobban.

Női Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló:
Viborg HK (dán)-FTC 34-30 (19-12)
góldobók: Astrup 10, Borók 8, Rosling-Hansen 6, Larsen 3, Fruelund, Kjaerskou 2-2, Pedersen, Hansen, Gyerjugina 1-1, illetve Tóth E., Benyáts 6-6, Pádár I. 5, Siti 4, Farkas, Lőwy 3-3, Kirsner, Pádár M., Tóth T. 1-1

A csoport másik mérkőzésén:
Hypo Niederösterreich (osztrák)-Ferrobus Mislata (spanyol) 29-30 (17-19)
A hazaiaknál Balogh három gólt dobott, Deli ezúttal nem volt eredményes.
Az állás: 1. Mislata 4 pont, 2. FTC 2 (57-59), 3. Viborg 2 (57-61), 4. Hypo NÖ 0
A Ferencváros január 26-án a valenciai Mislatával játszik.

A női EHF Kupában a székesfehérvári Cornexi csapatának nem sikerült ledolgoznia az első mérkőzésen összeszedett 23 gólos hátrányát a dán Ikast ellen, így nem jutottak be a sorozat nyolcaddöntőjébe.
Női EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Cornexi-Ikast Bording (dán) 29-26 (12-8)
góldobók: Németh 7, Virincsik, Kulcsár 5-5, Turtóczky 4, Tóth M. 3, Kenyeres 2, Borbély, Wolf, Löw 1-1, illetve Mikkelsen 5, Kjaergaard, Jensen, Blaeck 4-4, Jurack, Blanco 3-3, Dugaard 2, Grini 1
Továbbjutott: az Ikast 69-49-es összesítéssel