Sarapova már döntős Wimbledonban

2004.07.01. 18:45
Elsőként Marija Sarapova jutott be az angol nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjébe, mivel 1 óra 52 perc alatt, három játszmában győzött az amerikai Lindsay Davenport ellen.

A 17 éves orosz teniszező az első szettben sokat bizonytalankodott, ám a másodikban váratlanul feltámadt, s a rövidítésben kiegyenlített. A döntő játszmában Davenport teljesen visszaesett, rendkívül sokat hibázott, így ellenfele megérdemelten került a szombatra tervezett fináléba, amelyben a Serena Williams (amerikai, 1.)-Amélie Mauresmo (francia, 4.) összecsapás győztesével találkozik.

"Nem tudom elhinni, hogy ez igaz lehet. Még a legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy a döntőbe jutok Wimbledonban" - mondta könnyeivel küszködve az orosz tehetség, aki tenisztudása mellett, a "házi" szépségversenyen is esélyes lenne a diadalra.

Sarapova, aki GS-tornán pályafutása során első ízben jutott döntőbe, másodszor indult Wimbledonban. Tavaly a negyedik fordulóban esett ki.

női egyes, elődöntő: Sarapova (orosz, 13.)-Davenport (amerikai, 5.) 2:6, 7:6 (7-5), 6:1