A bajnokság után a kupát is megnyerték a Fotex férfi kézisei

2005.05.28. 20:34
A címvédő Fotex KC Veszprém nyerte a férfi kézilabda T-Mobile - Budapest Bank Magyar Kupát, miután a balatonfüredi döntőben remek hajrával legyőzte a Pick Szegedet.

A sorozatban tizennyolcadszor finalista Veszprém kezdett jobban, aztán Puljezevic két büntetőt megfogott, és fordított a Szeged, majd lendületben maradva - Bajusz vezérletével - 12-9-re elhúzott. Időkérést követően viszont a Fotex feltámadt, és a szünet előtt minimális különbségre felzárkózott.

A második félidő elején gyorsan fordított a címvédő, azonban egyik legjobbja, Gál, a 35. percben megkapta harmadik büntetését, és a végleges kiállítás sorsára jutott. Így aztán a Pick visszaelőzött. A kis különbség sokáig megmaradt, majd a szegediek az utolsó tíz percre elfáradtak, és nem sikerült bravúrt elérniük.

Az utóbbi négy kiírásban ez a két csapat vívta az MK-döntőt, mindig a bajnok Veszprém nyert, és összesítésben ez volt a 16. diadala.

Férfi kézilabda T-Mobile - Budapest Bank Magyar Kupa, döntő
Fotex KC Veszprém-Pick Szeged 28-24 (14-15)
A 3. helyért
Dunaferr-Csömör 37-30 (19-16) A Dunaferr eldöntheti, hogy az EHF-kupában, vagy a KEK-ben indul-e ősztől.