Szávay Ágnes nyert a juniorok között a Roland Garroson

2005.06.05. 14:36
Ami nem sikerült Melbourne-ben, összejött Párizsban: a januári Australian Openen mindkét juniordöntőben vereséget szenvedett Szávay Ágnes szombati párosdiadala után vasárnap egyesben is győzött a francia nyílt teniszbajnokságon, a Roland Garroson.

A nyolcadik helyen kiemelt tizenhat éves magyar tehetség könnyedén nyert a fináléban, mindössze három játékot engedélyezett ellenfelének - 6:2, 6:1 -, a román Raluca-Ioana Olarunak, és ötvenkilenc perc alatt hozta a mérkőzést.

Női párosban érvényesült a papírforma: az első helyen rangsorolt Virginia Ruano Pascual, Paola Suarez spanyol, argentin duó megvédte címét. A kettős 2001, 2002 és 2004 után negyedszer nyert Párizsban.

A végeredmény: Virginia Ruano Pascual, Paola Suarez (spanyol, argentin, 1.)-Cara Black, Liezel Huber (zimbabwei, dél-afrikai, 2.) 4:6, 6:3, 6:3