Férfi kosárlabda: vereség az Európa-bajnok litvánoktól

2005.08.13. 20:38
Tizenegy pontos vereséget szenvedett az Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott Litvánia együttesétől Debrecenben.

A Meszlényi Róbert vezette magyar együttes remekül kezdett, 8-0-ra elhúzott, az Európa-bajnok és a legutóbbi olimpián negyedik helyezett baltiak azonban javítottak védekezésükön, fokozatosan magukra találtak, és a második negyed második felében átvették a vezetést. Ezt követően végig kézben tartották a mérkőzést, remek kinti dobásaikkal egyre inkább elhúztak. A két csapat között jelentős különbség mutatkozott a sikeres hárompontos kísérletek tekintetében, mert míg a vendégek ebből tizet, addig a hazaiak csupán kettőt tudtak felmutatni.

A két válogatott vasárnap, ugyancsak 17:30-kor még egyszer megmérkőzik egymással a Főnix Csarnokban.

Magyarország-Litvánia 68-79 (20-15, 14-25, 17-20, 17-19)
Pontdobók: Dávid 19, Gulyás 16, Németh 10/3, Sitku, Báder 5-5, Kálmán , Mészáros 4-4, Dénes 3/3, Kámán 2, illetve Salenga 19/15, Siskauskas 14/6, D. Lavrinovic 13/3, K. Lavrinovic 13/3, Jasaitis 9/3, Delininkaitis 4, Javtokas 3, M. Zakauskas, Ginevicius 2-2