Madaras és Szívós bejutott, Kásás nem a póló Euroliga döntőjébe

2006.05.20. 12:49

A Final Four házigazdája, a Jug Dubrovnik, illetve a Pro Recco jutott be a férfi vízilabda Euroliga döntőjébe. A szintén olasz Posilippo ellen győztes utóbbi csapatban Madaras Norbert és Szívós Márton szerepel, a horvátok ellen vesztes Savonát Kásás Tamás erősíti.

A várakozásnak megfelelően mindkét találkozó komoly izgalmakat tartogatott, s a magyarok meghatározó szerepet játszottak. Az első összecsapás a rendes játékidő utolsó pillanataiban dőlt el, míg a másodikon ráadásra is szükség volt. Utóbbin az olasz bajnokság döntőjében is éppen egymással viaskodó Posillipo és Pro Recco rendkívül küzdelmes, nagy iramú csatát vívott. A negyedik negyed közepéig csak a nápolyiak vezettek, akkor azonban Madaras jóvoltából először jutott előnyhöz a Recco. Mivel Afrudakisz 22 másodperccel a befejezés előtt egyenlített, következett a túlóra. Miként az egész meccsen, ekkor is a magyarok vitték a prímet: egy-egy Szívós- és Madaras-gólra csak Afrudakisz tudott válaszolni.

Férfi vízilabda Final Four, elődöntő Jug Dubrovnik (horvát)-Savona (olasz) 9-8 (3-2, 1-4, 2-0, 3-2)
A Savonában Kásás Tamás két gólt lőtt.
Pro Recco (olasz)-Posillipo Napoli (olasz) 9-8 (1-2, 2-2, 2-1, 2-2, 2-1, 0-0) - hosszabbítás után
A Pro Reccóban Madaras Norbert és Szívós Márton egyformán háromszor volt eredményes.