Talmácsi Gábor nyolcadik a Katalán Nagydíjon

2006.06.18. 13:06
Talmácsi Gábor a nyolcadik lett a 125 köbcentiméteres géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság hetedik futamán, a vasárnapi Katalán Nagydíjon. Tóth Imre, a nyolcadliteresek között versenyző másik magyar a 27. helyet szerezte meg.

A viadalon a pontversenyben éllovas, hazai közönség előtt szereplő Alvaro Bautista rajt-cél győzelmet aratott, ezzel idei harmadik GP-sikerét aratta.

Az ugyancsak spanyol Pablo Nieto kapta el legjobban a startot, a harmadik pozícióból az élre került. Talmácsi egy helyet tudott előre lépni, az első kör végén a 12. volt, majd az ötödikben sikerült feltornásznia magát a nyolcadikra. Az élen ekkor már Bautista robogott az Aprilia nyergében. A finn Mika Kallio, aki a tavalyi idényben Talmácsi csapattársa volt a KTM-nél, bukott és kiesett.

Féltávnál egy hatos boly - Bautistával az élen - megszökött, mögötte kissé leszakadva Nieto és Talmácsi száguldott.

Öt körrel a vége előtt a vb-címvédő Thomas Lüthi vette át a vezetést a hatos csoportban, a magyar motoros viszont továbbra sem tudott felzárkózni. A svájci versenyző azonban csak néhány másodpercig örülhetett, mert a spanyol azonnal visszaelőzte és végül nagy küzdelemben megnyerte a futamot. Lüthi hatodik lett. Talmácsi már nem tudott javítani, de így is pontszerző helyen zárt.

Végeredmény, 125 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 40:56.370 p 2. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 40:56.557 3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 40:56.793 ...8. Talmácsi Gábor (Honda) 41:11.899 ...27. Tóth Imre (Aprilia) 42:05.538

Az állás: 1. Bautista 144 pont, 2. Mika Kallio (finn, KTM) 88, 3. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 87, ... 8. Talmácsi 52

A vb következő futamát, a holland GP-t szombaton rendezik az asseni pályán.