Kiesett az Újpest a LEN Kupából

2006.11.05. 14:52
Nem sikerült a továbbjutást érő csoportelső vagy -második helyet kiharcolnia az Újpestnek a férfi vízilabdacsapatok LEN Kupája második selejtezőkörében, miután jelentős - 11 gólos - különbséggel alulmaradt a házigazdák együttesével szemben a moszkvai torna zárónapján.

Az Újpestnek a horvát VK Sibeniktől elszenvedett háromgólos vereség után - legalább három találattal kellett volna nyernie az otthon játszó, eleve roppant erős Dinamóval szemben.

A mérkőzésen a Varga II Zsolt személyében amúgy magyar légióst is felvonultató moszkvai alakulat villámrajtot vett, s már a félidőre tetemes előnyre tett szert, gyakorlatilag két negyed alatt eldöntve a találkozó végkimenetelét.

Eredmény, LEN Kupa, 2. selejtezőkör, L csoport, 3. játéknap:
Dinamo Moszkva (orosz) - UTE-Óbuda-Újlak 21-10 (5-1, 5-2, 6-3, 5-4)
a magyar góldobók: Szabó N., Szabó Z., Máthé 2-2, Debreczeni, Sziklai, Borsós, Vörös 1-1
A négyes másik mérkőzésén: VK Sibenik (horvát) - Gomel (fehérorosz) 21-4

Az L csoport végeredménye: 1. Dinamo Moszkva 9 pont, 2. VK Sibenik 6, 3. UTE-Óbuda-Újlak 3, 4. Gomel 0