Ötödik meccs dönt a férfi kézilabda bajnoki elődöntőben

2007.05.05. 18:33
Ötödik mérkőzésen dől el, hogy a Pick Szeged vagy a Dunaferr lesz-e az ellenfele az MKB Veszprémnek a Budapest bank férfi kézilabda liga fináléjában, mivel az elődöntő negyedik találkozóján a dunaújvárosi csapat büntetőkkel 2-2-re egyenlített.

A szombati találkozó jó részében a szegediek irányították a játékot. A félidőben öt góllal vezettek, és noha a hazaiak nagyon küzdöttek, a második 30 percben is többször volt öt találatnyi a különbség. A Dunaferr azonban nem adta fel a csatát, és kiélezett végjátékban kiegyenlített. Az utolsó percben két góllal vezethetett volna a szegedi alakulat, de kimaradt egy ziccer, a következő támadás zárásaként pedig, 17 másodperccel a lefújást megelőzően Iváncsik Tamás egalizált, következtek a büntetők.

Ebben az első öt-öt próbálkozó után 3-3 volt az állás, majd két-két további sikeres kísérletet követően Berta Róbert kihagyta a hetest, Nagy Kornél viszont belőtte, ezzel eldőlt a mérkőzés.