1 °C
11 °C

Egy meccsre a címvédéstől a MiZo Pécs

2007.05.08. 20:24
A címvédő MiZo Pécs 2010 hazai pályán minimális különbséggel legyőzte az MKB-Euroleasing Sopront, ezzel már 2-0-ra vezet a női kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjében.

A szombaton 80-72-es pécsi sikerrel végződött nyitófelvonáshoz hasonlóan a második mérkőzést is a vendégek kezdték jobban: Székely Norbert együttese főként Honti és Matovic révén 23-18-ra hozta az első negyedet, ám a múlt héten két tengerentúli légiósától - Vickie Johnsontól és Simone Edwardstól - is kurtán-furcsán megváló baranyai gárda a folytatásban beleerősített és Dapo valamint Vajda remeklésének köszönhetően fordított. A Sopron mindössze 10 pontot hozott össze a második 10 percben, így a nagyszünetben 33-33 volt az állás.

Térfélcsere után bekövetkezett a fordulat: Matovic és Gorbunova elképesztő dobóformába lendült, ám 39-46-nál jött Vajda és a három napja 20 pontot szóró Fegyverneky, és hamarosan ismét döntetlent mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrészben 5 percig 51 ponton ragadt a Pécs, ami kis híján sorsdöntőnek bizonyult: a vendégek 10 pontra megléptek, ám a házigazdák a 40. percben Iványi kosarával kiegyenlítettek (65-65). Bujdosó a hajrában két büntetőből csak egyet értékesített, ám végül ez is elég lett a minimális győzelemhez.

A 2-0-ra álló párharc következő felvonására csütörtökön kerül sor Sopronban.