Roland Garros-selejtező: Gubacsi kiesett, Szávay továbbjutott

2007.05.23. 13:02

Gubacsi Zsófia két sima játszmában - 6:2, 6:2-re - kikapott a cseh Kveta Peschkétől a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.

A kvalifikációban még további két magyar teniszező érdekelt: a verseny honlapja szerint a harmadik helyen kiemelt Szávay Ágnes 1 óra 35 perc alatt, három szettben - 6:1, 4:6, 6:0-re - nyert az ausztrál Monique Adamczak ellen a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjének első körében.

A viadal honlapja szerint Szávay a második körben Margalita Csaknasvilivel találkozik. A grúz teniszező 152. a világranglistán, ellenfele a 101., és ez lesz az első meccsük.

Nagy Kyra a svéd Sofia Arvidssonnal (10. kiemelt) találkozik. A feljutáshoz három győzelem szükséges.

A hétfőn kezdődő 128-as főtáblán - alanyi jogon - egy magyar, Czink Melinda szerepel.