Szávay párosban is búcsúzott a Rooland Garroson

2007.06.03. 21:24

Szávay Ágnes a cseh Vladimira Uhlirovával az oldalán három játszmában kikapott az első helyen kiemelt Lisa Raymond, Samantha Stosur amerikai, ausztrál duótól a francia nyílt teniszbajnokság női párosversenyének nyolcaddöntőjében.

Az 1 óra 47 perces csata első felvonását remek játékkal nyerték meg Szávayék. A folytatásban a címvédő kettős 4:2-es előnyhöz jutott, a magyar, cseh páros azonban kiegyenlített, s esély volt még a nagy meglepetésre is. Nem így történt: Raymondék favorithoz méltóan besöpörték a második, majd a döntő játszmát is.

A végső sikerre is esélyes Serena Williams, valamint Nicole Vaidisova is bejutott a negyeddöntőbe női egyesben. Az amerikai klasszis, aki megnyerte az esztendő első Grand Slam tornáját, az Australian Opent, lélegzethez sem engedte jutni Dinara Szafinát: 1 óra 17 perc alatt, két sima játszmában verte az orosz teniszezőt.

A 18 esztendős cseh tinédzser is alaposan megleckéztette nála 11 évvel idősebb ellenfelét, Tathiana Garbint: mindössze 1 óra 6 percre volt szüksége a kétszettes győzelemhez.

Marija Sarapova három játszmában, két meccslabdát hárítva nyert Patty Schnyder ellen és ugyancsak a legjobb nyolc között van.

A svájci viszonylag simán nyerte az első szettet, a másodikban az orosz kiegyenlített, majd az utolsó felvonásban 5:4-nél majd 7:6-nál Schnyder meccslabdához jutott, ám ellenfele mindkettőt hárította, majd nagy izgalmak közepette - sok-sok rontás után - végül megnyerte a párharcot.

Az orosz Anna Csakvetadze, aki a második körben Szávay Ágnest búcsúztatta, három játszmában verte a cseh Lucie Safarovát és a négy közé jutásért Sarapovával játszik.

Az első helyen kiemelt Roger Federer bejutott a negyeddöntőbe, miután három játszmában legyőzte a tizenharmadikként rangsorolt orosz Mihail Juzsnyijt.

A svájci világsztár következő ellenfele a spanyol Tommy Robredo lesz, akivel eddig hétszer játszott és akit mindannyiszor megvert.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfi egyes:
Davigyenko (orosz, 4.)-Nalbandian (argentin, 15.) 6:3, 7:6 (7-1), 3:6, 7:6 (7-2)
Canas (argentin, 19.)-Monaco (argentin) 6:0, 6:4, 6:2
Federer (svájci, 1.)-Juzsnyij (orosz, 13.) 7:6 (7-3), 6:4, 6:4
Robredo (spanyol, 9.)-Volandri (olasz, 29.) 6:2, 7:5, 6:1
női egyes: Sarapova (orosz, 2.)-Schnyder (svájci, 14.) 3:6, 6:4, 9:7 Csakvetadze (orosz, 9.)-Safarova (cseh, 25.) 6:4, 0:6, 6:2
Jankovic (szerb, 4.)-Bartoli (francia, 18.) 6:1, 6:1
Ivanovic (szerb, 7.)-Medina (spanyol, 24.) 6:3, 3:6, 6:3
Henin (belga, 1.)-Bammer (osztrák, 20.) 6:2, 6:4
Kuznyecova (orosz, 3.)-Peer (izraeli, 15.) 6:4, 6:3
Vaidisova (cseh, 6.)-Garbin (olasz, 19.) 6:3, 6:1
S. Williams (amerikai, 8.)-Szafina (orosz, 10.) 6:2, 6:3
A negyeddöntő párosítása: Sarapova-Csakvetadze, Henin-S. Williams, Jankovic-Vaidisova, Kuznyecova-Ivanovic
női páros: Raymond, Stosur (amerikai, ausztrál, 1.)-Szávay, Uhlirova (magyar, cseh) 4:6, 6:4, 6:1