Vazquez megvédte címét

2008.03.02. 11:00
A mexikói Israel Vazquez megvédte harmatsúlyú világbajnoki övét, miután a Boksz Világtanács (WBC) címmérkőzésén megosztott pontozással legyőzte honfitársát, Rafael Marquezt.

A kaliforniai Carsonban rendezett összecsapáson két bíró Vazquezt látta jobbnak (113-112, 114-111), egy pedig Marquezt (114-111). Az ütközet kiegyenlített csatát hozott, Marqueztől - aki a negyedik menetben padlóra küldte a címvédőt - a mérkőzésvezető egy pontot levont a tizedik menetben sorozatos mélyütések miatt.

A két öklöző harmadszor csapott össze a címért. Vazquez tavaly májusban elvesztette övét, mert eltört az orra és légzési nehézségek miatt fel kellett adnia a küzdelmet, majd augusztusban revánsot vett, most pedig megőrizte elsőségét. Vazquez 43 győzelem mellett 4 vereséget számlál, Marquez pedig mostanáig 37 mérkőzését nyerte és ötöt vesztett el.