A női olimpiai bajnok is indul a Chicago Marathonon

2008.10.10. 15:18

A hagyományoknak megfelelően a férfiaknál és a nőknél is nagyon erős mezőny indul a vasárnapi, 32. Chicago Marathonon, melyen többek között az újdonsült női olimpiai bajnok, a román Constantina Tomescu-Dita is rajthoz áll. A viadal honlapja szerint a győztesek 10 ezer dollárt kapnak. A 38 éves Dita ugyan hosszú évek óta ott van a világ elitjében, pekingi győzelme mégis kisebb meglepetésnek nevezhető, hiszen eddigi legnagyobb sikerét éppen a chicagói verseny megnyerésével érte el 2004-ben. Világbajnokságon egy bronzérem volt a legjobbja 2005-ben, míg az athéni ötkarikás játékokon csupán a 20. volt. Most szintén nem ő a legnagyobb favorit, hanem az amerikai városban tavaly és tavalyelőtt is nyertes etióp Berhane Adere. Az afrikai futó Pekingben is az aranyesélyesek között volt, ám végül be sem fejezte a viadalt. Most javíthat.
A férfiaknál kenyai fölény várható, a győztesre ugyanakkor nehéz lenne tippelni.