Triatlon vk: Faldum Gábor ezüstérmes, Kovács Zsófia 4. Tiszaújvárosban

2015.08.09. 19:58

Faldum Gábor ezüstérmet nyert, míg Kovács Zsófia negyedik lett a tiszaújvárosi triatlon világkupa döntőjében, írja az MTI.

A vasárnapi sprinttávú fináléban - ahol 750 méter úszás, 20 kilométer kerékpározás és 5 kilométer futás volt - a nőknél 30, a férfiaknál 31 versenyző állt rajthoz.

A férfiak döntőjében Faldum Gábor hét másodperccel szorult orosz Igor Poljanszkij mögé, a negyedik Tóth Tamás pedig hat másodperccel maradt le a dobogóról a dán Andreas Schilling mögött. Király István 30., Tarnai László pedig 31. lett.

"Jó úszással kezdtem, majd a bringázás során a 3. kör után úgy gondoltam, ki kell használnom, hogy a jó futók közül sokan mögöttünk vannak. Ekkor lógtunk meg a dán sráccal, akivel keményen összedolgoztunk. A futásra kicsit nehezek voltak a lábaim, így a sprintre már nem maradt erőm" - nyilatkozta Faldum.

Az ausztrál Felicity Sheedy-Ryan győzelmét hozó női fináléban Kovács Zsófia kilenc másodperccel maradt le a harmadik olasz Sara Dossenától, míg Vanek Margit a 9., Horváth Zsanett a 27. eredményt érte el.