Kanada visszavágott az USA-nak, megismétlődik az előző finálé

kanada
2021.06.05. 19:26
Kanada a 42. alkalommal jutott be a jégkorong-világbajnokság fináléjába, mivel az elődöntőben 4–2-re legyőzte az Egyesült Államokat.

A tornát három vereséggel kezdő juharlevelesek a csoportban 5–1-re kikaptak az amerikaiaktól, és csak az egymás elleni eredmény miatt előzték meg az utolsó továbbjutó helyért Kazahsztánt.

A negyeddöntőben az A-csoportot megnyerő orosz csapat ellen hosszabbításban diadalmaskodtak, az elődöntőben pedig a B-csoportban első amerikaiaknak is visszavágtak, a duplázó Andrew Mangiapane vezérletével 4–2-re győztek.

Kanada ezzel a 42. alkalommal jutott be a fináléba, eddig 26 aranyérem mellett 15 ezüst jött össze.

Az ellenfél a fináléban a németeket legyőző Finnország lesz. Érdekesség, hogy a csoportzáráson már összecsaptak a felek, akkor büntetőkkel az európai gárda kerekedett felül (3–2) – ugyanúgy ahogyan a legutóbbi, 2019-es világbajnokság fináléjában is (Finnország–Kanada 3–1).