Szerbia
Anglia

Kiesett a tavalyi ezüstérmes a jégkorong-világbajnokságról

2024.05.23. 21:10
A címvédő Kanada, valamint Svájc válogatottja bejutott a csehországi jégkorong-világbajnokság szombati elődöntőjébe, miután sikerrel vette a csütörtöki negyeddöntőt.

Prágában a tengerentúliak – akik Budapesten is készültek a tornára – már az ötödik percben 2–0-ra vezettek a szlovákok ellen. Bár jött a szépítés, a második játékrész elején visszaállt a kétgólos különbség. A záró felvonásban már 5–1 volt az állás, és nem volt kérdéses a kanadai továbbjutás.

A kiesés azt jelenti, hogy a szlovákok következő tétmérkőzése a tervek szerint a pozsonyi olimpiai selejtező lesz augusztus 29-én, a magyarok ellen.

Ostravában a tavaly ezüstérmes németek kapushiba miatt emberelőnyük alatt kerültek hátrányba a svájciakkal szemben, majd még az első szünet előtt újabb gólt kaptak.

A németek az éppen Svájcban légiós Dominik Kahun révén szépítettek a meccs derekán, ám a hajrában esett üres kapus gól megpecsételte a sorsukat, írja az MTI.

Csütörtök este a továbbra is veretlen svéd, valamint a házigazda cseh válogatott csatlakozott Kanadához és Svájchoz

Prágában a hazaiak a 27. percben Pavel Zacha testéről bepattanó koronggal szereztek vezetést, és mint később kiderült, ez egyben a négy közé jutást is jelentette.

Ostravában a csoportküzdelmeket százszázalékos mérleggel záró svédek az ősi rivális, olimpiai címvédő finnekkel találkoztak, de csak az 57. percben tudtak betalálni.

A rivális lehozott kapus mellett egyenlített az utolsó percben. Jöhetett a hosszabbítás, ebben emberelőnybe kerültek a svédek, amit ki is használtak.