Ausztria
Franciaország

Mindkét vb-elődöntőben meglepetés született a jégkorongosoknál

2024.05.26. 09:28
A svájci és a házigazda cseh válogatott jutott döntőbe a férfi jégkorong-világbajnokságon, miután a szombati elődöntőkben előbbi szétlövéssel legyőzte a címvédő kanadai csapatot, utóbbi pedig tízgólos meccsen kerekedett a svéd gárda fölé.

Elsőként a házigazda cseh válogatott jutott döntőbe: a hazaiaktól Lukas Sedlak és Dominik Kubalik egyaránt két góllal és egy gólpasszal, míg Martin Necas négy ponttal, közte három assziszttal vette ki részét a svédek elleni 7–3-as sikerből.

A hatszoros világbajnok, tavaly a negyeddöntőben búcsúzott csehek legutóbb 2010-es sikerükkor játszhattak vb-döntőt, azóta háromszor (2011, 2012 és 2022) szereztek bronzérmet.

A második összecsapáson a svájciak 2–0-ra elhúztak, a kanadaiaknak pedig csak 2:03 perccel a mérkőzés vége előtt, emberelőnyben sikerült az egyenlítés. Mivel az ötperces hosszabbításban nem esett több gól, szétlövés döntött a finálés szereplésről, ebben az európaiak céloztak pontosabban, így 1935, 2013 és 2018 után negyedszer játszhatnak döntőt.

Svájc még soha nem nyerte meg az elit vb-t.

A Csehország–Svájc döntőt 20.20 órától rendezik, előtte 15.20 órától kerül sor a Svédország–Kanada bronzmeccsre.