Magyar rangadó az ECHL-ben

2012.11.14. 18:42

Hetényiék legyőzték Kógerékat az ECHL keddi játéknapján. Igaz csak az egyik magyar hokis szerepelt a meccsen, ő viszont főszerepet vállalt. Kóger Dániel a budapesti olimpiai selejtező után még nem volt bevethető állapotban, Hetényi Zoltán viszont megint bizalmat kapott és ezúttal élni is tudott vele. A South Carolina 18 lövéséből 16-ot megfogott a Cincinnati  magyar kapusa, a hazaiak közül a három pontot szerző Josh Shalla és az egygólos Francois Bouchard mögött a meccs harmadik legjobb embere lett. Az AHL-ben is voltak nagyszerű meccsek.

Három találkozó volt a NHL előszobájának számító bajnokságban, de abból kettőn összesen 23 gól született. A Houston idegenben, San Antonióban győzte le a Rampage-t 7-5-re. Oklahoma Cityben majdnem megint csodát tettek az Edmonton Oilers fiataljai. A Toronto Marlies alig több, mint 19 perc után már 4-0-ra vezetett. Innen állt fel a Barons elsősorban Jordan Eberle 4 gólpasszának és Ryan Nugent-Hopkins két góljának és gólpasszának köszönhetően. Nyerni mégsem sikerült az Oilers farmjának, a hosszabbításban Jake Gardiner döntötte el a meccset, a harmadik asszisztot jegyző Mike Kostka átadásából.

AHL, 27. játéknap, 2012. november 13.

San Antonio Rampage–Houston Aeros 5-7 (1-3, 2-2, 2-2)
San Antonio, AT&T Center, 10 793 néző. G.: Petrovic (Gomes, McFarland, 10:30), Rheault (Shore, Robak, 21:54, SH), Wellman (Strachan, Wright, 30:29), Rheault (Shore, Yonkman, 42:49), Howden (Shore, 58:27, SH), ill. McIntyre (Palmieri, Fontaine, 7:45), Bulmer (11:19), Zucker (Scandella, Fontaine, 16:45, PP), Cuma (Zucker, 33:07), Larsson (Coyle, Zucker, 33:40, PP), McIntyre (Palmieri, Fontaine, 46:54), Zucker (Larsson, Kampfer, 55:05, PP). Kapusok: Grumet-Morris 23/30, ill. Hackett 21/26.

Oklahoma City Barons–Toronto Marlies 5-6 (0-4, 1-0, 4-1, 0-1)
Oklahoma City, Cox Convention Center, 4826 néző. G.: Hall (Nugent-Hopkins, Eberle, 36:19, PP), Arcobello (Paajarvi, Marincin, 44:53, PP), Nugent-Hopkins (Eberle, Schultz, 56:44, PP), Hartikainen (Eberle, Schultz, 57:57, PP), Nugent-Hopkins (Hall, Eberle, 59:38), ill. Acton (Ranger, Yeo, 0:36), Deschamps (Ranger, Gardiner, 17:45), Ryan (Hamilton, D’Amigo, 18:24), Scott (Kostka, Kadri, 19:12), Zigomanis (Kostka, Aucoin, 47:10, PP), Gardiner (Kostka, Zigomanis, 64:32). Kapusok: Roy 7/10 és Danis 14/17, ill. Rynnas 31/36.

Abbotsford Heat–Lake Erie Monsters 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Abbotsford, Abbotsford Entertainment & Sports Centre, 1821 néző. G.: Kolanos (Brodie, Piskula, 32:52), Baertschi (Olson, Street, 58:52, EN), Laing (Street, McCarthy, 59:38, EN). Kapusok: Brust 29/29, ill. Aittokallio 36/37.