Chicago: négyből négy

2013.01.25. 10:58

Negyven éve nem kezdte ilyen jól az idényt a Chicago, amely négy meccs után is még nyeretlen. A Washington a liga egyetlen csapata, amely még nulla ponttal áll, 1993-ban volt utoljára ilyen pocsék szezonrajt. Torontóban 11 gól esett, Eric Staal a legutóbbi játéknap triplázója. Nyeretlen még a legutóbbi bajnok is, az edmontoni Nail Jakupov 4,7 másodperccel a meccs vége előtt mentette hosszabbításra a meccset.

6. játéknap, 2013. január 24.

Toronto Maple Leafs–New York Islanders 4-7 (3-1, 0-2, 1-4)

Toronto, Air Canada Centre, 19 125 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kevin Pollock.
G.: Gunnarsson (Franson, 2:12), Kadri (Liles, Frattin, 9:44), Grabovszkij (Frattin, Gunnarsson, 12:48), Frattin (Kadri, Gunnarsson, 57:47), ill. Moulson (Tavares, 8:39), Streit (B. Boyes, Tavares, 31:33, PP), B. Boyes (Nielsen, Grabner, 33:10), Grabner (B. Boyes, Nielsen, 43:23), K. Aucoin (Ullström, McDonald, 44:35), Moulson (51:20), Grabner (58:50, SH).
Kiállítás: 4 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 2/1. Kapusok: Scrivens 20/25, majd Reimer 7/8, ill. Nabokov 39/43.

Az első harmad után még magabiztosan vezetett a Toronto, a végére hetet kapott az utolsó harmadban négy gólt szerző Islanderstől. A vendégeknél Michael Grabner (2+1) és Brad Boyes (1+2) jutott el három pontig. Az Islandersben a második, illetve a harmadik sor tolta a csapat szekerét, az együttesben kilenc új játékos van, négyen az elmúlt héten érkeztek, ehhez képest már két győzelemnél tart az utóbbi évek egyik legpocsékabb franchise-a.

Philadelphia Flyers–New York Rangers 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 596 néző, vezette: Paul Devorski, Kyle Rehman.
G.: Simmonds (Grossman, Read, 31:53), Voracek (Couturier, Simmonds, 35:54, PP), ill. Pyatt (Gaborik, 41:39, PP).
Kiállítás: 20 perc, ill. 28 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 4/1. Kapusok: Brizgalov 18/19, ill. Lundqvist 31/33.

Negyedik meccsén első győzelmét ünnepelte a Philadelphia. A Flyers az egy meccsre eltiltott Brayden Schenn és a 4-8 hétig sérült Scott Hartnell nélkl lépett jégre, de Danny Briere, Zac Rinaldo és Andrej Meszaros sem játszhatott. A Philadelphia így elkerülte azt a szégyent, hogy franchise-történetében először négy vereséggel kezdje az idényt.

Washington Capitals–Montreal Canadiens 1-4 (0-0, 0-4, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Chris Rooney, Don VanMassenhoven.
G.: Crabb (Chimera, Beagle, 57:37), ill. Plekanec (Markov, Diaz, 23:47, PP), Markov (Pacioretty, E. Cole, 24:44, PP), Gionta (R. Bourque, Diaz, 28:39), Görges (Bouillon, Pacioretty, 38:21).
Kiállítás: 17 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 6/2. Kapusok: Neuwirth 18/22, ill. Price 30/31.

Már csak a Washinton az egyetlen nullapontos a ligában. Ovecskinéknak a Montrealt sem sikerült otthon legyőzni, az orosz csatár még gólt sem szerzett a szezonban. A Canadiensben a 27 évrs Raphael Diaz két gólpasszt adott, a 27 éves svájci védő három meccsen öt asszisztot gyűjtött eddig. Utoljára az 1993-as Capitals kezdte ilyen gyalázatosan a szezon, akkor hat vereség után jött az első siker.

Carolina Hurricanes–Buffalo Sabres 6-3 (0-0, 4-2, 2-1)

Raleigh, PNC Arena, 18 081 néző, vezette: Justin St. Pierre, Dan O’Halloran.
G.: Skinner (J. Staal, Dalpe, 21:02), Faulk (J. Staal, 24:06, SH), Skinner (33:56), E. Staal (McBain, Pitkanen, 34:05), E. Staal (Pitkanen, 49:26), E. Staal (Dalpe, 58:32, EN), ill. Hodgson (Leopold, Vanek, 28:50), Pominville (Ehrhoff, Sulzer, 30:39), Pominville (Vanek, Regehr, 46:06).
Kiállítás: 12 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 6/0. Kapusok: Ward 30/33, ill. Enroth 32/37.

Először nyert a Hurricanes is, méghozzá Eric Staal mesterhármasával – ez a 13. volt a sorban –, a hazaiaknál Jeff Skinner is két gólt termelt. A másik Staal, Jordan pedig két gólpasszt adott. A Canes a második harmadban kilenc másodperc alatt szerzett két gólt, 1987 óta nem született ilyen gyorsan egymás után két találat.

Florida Panthers–Ottawa Senators 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 15 634 néző, vezette: Chris Lee, Frederick L’Ecuyer.
G.: Fleischmann (B. Campbell, Kopecky, 8:24, PP), ill. Phillips (Methot, Z. Smith, 11:25, PP), Karlsson (28:28), Spezza (M. Michalek, Methot, 58:44, EN).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/1. Kapusok: Theodore 34/36, ill. Anderson 25/26.

Craig Anderson jól ismeri egykori csapatát. A kapus 2006 és 2009 között védett a Panthersben, azóta tizedszer játszott volt klubja ellen és 9. győztes meccsen védett, ráadásul most gólt sem kapott, ez volt pályafutása 20. shutoutja.

St. Louis Blues–Nashville Predators 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

St .Louis, Scottrade Center, 16 047 néző, vezette: Francis Charron, Dan O’Rourke.
G.: Oshie (Berglund, Backes, 12:59, PP), Berglund (29:26, PS), Taraszenko (Steen, Sobotka, 49:04).
Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/0. Kapusok: Halak 13/13, ill. Rinne 21/24.

A St. Louis is lenullázta ellenfelét. A fiatal Vlagyimir Taraszenko újra gólt szerzett. Érdekesség, hogy a Nashville 2011. december 30-a óta, 182 perce és 44 másodperce nem képes gólt lőni a St. Louis otthonában. Jaroslav Halak 24. meccsén nem kapott gólt. A Blues-ban ez volt a 15. ilyen találkozója és már csak egyre van Glenn Hall franchise-rekordjától. A hazaiaknál bemutatkozott a védelemben Wade Redden, akit a New York Rangerstől szereztek meg.

Dallas Stars–Chicago Blackhawks 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 17 868 néző, vezette: Gord Dwyer, Tim Peel.
G.: Eriksson (Roy, Goligoski, 19:59, SH), Whitney (Eakin (30:41), ill. Sharp (P. Kane Leddy, 35:57, PP), Toews (Sharp, Keith, 54:07, PP), Hossa (P. Kane, Sharp, 61:41, PP).
Kiállítás: 14 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 7/3. Kapusok: Lehtonen 38/41, ill. Crawford 21/23.

Az elmúlt negyven év legjobb rajtját produkálta a Chicago. Négyből négy győzelem, igaz most csak hosszabbításban jött össze. A Blackhawks mindhárom gólját előnyből szerezte, 0-2-ről fordította meg a meccset. Marian Hossa már az ötödik gólját szerezte az idényben. A hazaiaknál Kari Lehtonen a vereség ellenére remekül védett. A szezonbeli három meccsén 121 lövés ment a kapujára, amelyből hét gólt kapott csak. A Stars a meccs előtt jelentette be, hogy ötéves, 26,25 millió dolláros szerződést között a center Jamie Benn-nel.

Colorado Avalanche–Columbus Blue Jackets 4-0 (2-0, 0-0, 2-0)

Denver, Pepsi Center, 14 325 néző, vezette: Francois St. Laurent, Mike Hasenfratz.
G.: Parenteau (Duchene, Hejda, 0:51), Duchene (Kobasew, Hejduk, 12:25), Mitchell (Hejduk, R. Wilson, 44:38), Duchene (Parenteau, 58:42).
Kiállítás: 28 perc, ill. 24 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 6/0. Kapusok: Varlamov 33/33, ill. Bobrovszkij 24/28.

A két orosz kapus párharcát Szemjon Varlamov nyerte, aki 33 védéssel pályafutása nyolcadik shutoutját érte el. Matt Duchene három ponttal járult hozzá a sikerhez.

Edmonton Oilers–Los Angeles Kings 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tom Kowal, Greg Kimmerly.
G.: Jakupov (Hall, Schultz, 59:55), Gagner (Nugent-Hopkins, Schultz, 63:01, PP), ill. Carter (Clifford, 33:26).
Kiállítás: 33 perc, 25 perc. Emberelőny: 9/1, ill. 8/0. Kapusok: Dubnyk 30/31, ill. Quick 37/39.

Az első pontját megszerezte, de még mindig nyeretlen 2012 NHL-bajnoka. A Kings ráadásul úgy bukta el ezt a meccset, hogy az újon Nail Jakupov 4,7 másodperccel a vége előtt lőtte az Edmonton egyenlítő gólját, majd a hosszabbításban Sam Gagner döntötte el a meccset. A legutóbb lecserélt Devon Dubnyk most remekelt, 30 lövést védett.

San Jose Sharks–Phoenix Coyotes 5-3 (1-0, 0-1, 4-2)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Rob Martell, Steve Kozari.
G.: Couture (Pavelski, J. Thornton, 19:22, PP), Marleau (J. Thornton, Irwin, 49:15), Havlat (Clowe, Couture, 53:06), Marleau (Pavelski, J. Thornton, 58:07), J. Thornton (Pavelski, Marleau, 59:57, PP, EN), ill. Sullivan (Vrbata, Boedker, 27:11, PP), Vermette (Sullivan, Morris, 45:01, PP), Korpikoski (Gordon, Moss, 47:28).
Kiállítás: 12 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 7/2, ill. 6/2. Kapusok: Niemi 32/35, ill. LaBarbera 30/34.

Nagyon megy a Pavelski-Marleau-Thornton sornak a San Joseban. A Phoenix elleni meccsen 10 pontot termeltek hárman. Joe Pavelskinek hét gólpassza van már, Patrick Marleau 6+2-nél tart, míg Joe Thornton egy gólja mellett már kilenc pontot gyűjtött a szezon eddigi három meccsén. A Sharks 3-1-ről fordította meg a meccset az utolsó harmadban, 2008 után először kezdte a szezont három egymás utáni győzelemmel.