A Coyotes újonc kapusával nullázott

2013.01.29. 10:16

Chad Johnson csak a hetedik NHL-meccsét játszotta, először nem kapott gólt. A kedd hajnali meccseken csak a Boston nyert vendégként, Claude Julien a Bruins történetének harmadik legsikeresebb edzője. Minden lényeges lejjebb.

10. nap, 2013. január 28.

Carolina Hurricanes–Boston Bruins 3-5 (1-2, 2-1, 0-2)

Raleigh, PNC Arena, 17 190 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Dan O’Rourke.
G.: McBain (E. Staal, Szjomin, 14:50), Skinne (J. Staal, 37:55), E. Staal (Szjomin, 38:45), ill. Marchand (Chara, P. Bergeron, 3:16, SH), Chara (Krejci, Seguin, 6:15, PP), Horton (Chara, J. Boychuk, 35:52), Krejci (Hamilton, Horton, 58:10), Seguin (59:52, PP).
Kiállítás: 15 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 4/2. Kapusok: Ward 33/37, ill. 29/32.

Zdeno Chara nagy meccse volt. A szlovák óriás gólt lőtt és 2 gólpasszt is adott. A Canes 3-1-ről még felkapaszkodott, de az utolsó harmadban szerzett két újabb bostoni góllal eldőlt a meccs. Claude Julien a 233. győzelmét szerezte meg a Bruins kispadján, ezzel a franchise harmadik legsikeresebb edzője lett. A Carolinában Jeff Skinner négy meccse gólszerző, míg Eric Staal ugyanennyi meccs óta pontszerző.

Columbus Blue Jackets–Dallas Stars 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

Columbus, 10 475 néző, vezette: Brian Pochmara, Justin St. Pierre.
G.: Dorsett (Tyutin, Anyiszimov, 37:47), Prospal (Wisniewski, J. Johnson, 41:22), ill. Larssen (Goligoski, Benn, 24:13).
Kiállítás: 10 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 7/0, ill. 4/1. Kapusok: Bobrovszkij 24/25, ill. Lehtonen 25/27.

Másodszor nyert a szezonban a Columbus, ezzel elmozdult a nyugati utolsó helyről. A győztes gólt a 37 éves cseh, Vinny Prospal szerezte. Jaromir Jagr már csak egyre van a 667. góljától, amellyel utolérné az örökranglista-10. Luc Robitaille-t.

Phoenix Coyotes–Nashville Predators 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Glendale, 8581 néző, vezette: Paul Devorski, Jean Hebert.
G.: Vermette (N. Johnson, Yandle, 3:00), Korpikoski (Gordon, 36:48), N. Johnson (Yandle, Morris, 51:34), Yandle (Ekman-Larsson, Vrbata, 55:02, PP).
Kiállítás: 11 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: C. Johnson 21/21, ill. Rinne 21/25.

Chad Johnson az AHL-ből érkezett és első idei meccsén egyből egy shutouttal kezdett. A 26 éves kanadai két szezonban összesen hat meccset védte a New York Rangers kapuját, 2006-ban még a Pittsburgh draftolta. Mike Smith sérülés miatt nem védhette a Coyotes kapuját. A Nashville hétmeccses idegenbeli túránál tart, ami franchise-története egyik leghosszabb ilyen sorozata.

Edmonton Oilers–Colorado Avalanche 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Edmonton, 16 839 néző, vezette: Brad Watson, Graham Skilliter.
G.: Hemsky (Hartikainen, Gagner, 15:23, PP), Eberle (Hall, Whitney, 18:05, PP), Horcoff (Hall, Nugent-Hopkins, 29:40, PP), Jakupov (Gagner, 59:27, PP), ill. Parenteau (Duchene, McGinn, 47:43).
Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/4, ill. 3/0. Kapusok: Dubnyk 37/38, ill. Varlamov 23/26.

Nagyszerűen használta ki emberelőnyeit az Edmonton, mind a négy gólja ilyen szituációban esett. Az újonc, Nail Jakupov már harmadik gólját szerezte.

Los Angeles Kings–Vancouver Canucks 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 344 néző, vezette: Dennis LaRue, Francois St. Laurent.
G.: Carter (M. Richards, Gagne, 35:21, PP), Vojnov (Kopitar, 59:16), Carter (SO), ill. Kassian (Edler, Hamhuis, 13:08), Burrows (Higgins, Tanev, 24:05).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: Quick 21/23, ill. Luongo 26/28.

Szétlövéssel nyert a Los Angeles úgy, hogy 43 másodperccel a vége előtt mentette előbb döntetlenre a meccsen  A Kings kapitánya, Dustin Brown a 600. NHL-meccsét játszotta, mindet a kaliforniai csapatban, amely a meccs előtt köszöntötte 25 milliomodik szurkolóját a Staples Centerben.

A Montreal ezúttal nem lépett jégre, de P.K. Subban szerződéshosszabbításával így is a címlapokra került. A Canadiens 23 éves védője kétéves, 5,75 millió dollárost szerződést kötött klubjával.