Hihetetlen potyagólt kapott Vokoun

2013.02.04. 10:24

Ritkán kap olyan potyagólt kapust, mint az Tomas Vokounnak sikerült. A washingtoni John Carlson beütötte a korongot a támadóharmadba, hogy cserélni tudjon, a 685. NHL-meccsén védő Vokoun kiindult a kapuból, de elbotlott benne, a korong pedig a plexiről az üres kapuba pattant. Az esetről a videó és a játéknap további érdekes pillanatai a hajtás alatt.

16. játéknap, 2013. február 3.

Washington Capitals–Pittsburgh Penguins 3-6 (1-2, 1-3, 1-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Tim Peel, Kelly Sutherland.
G.: Green (Wolski, Ribeiro, 5:05), Carlson (Backström, 24:03), Ribeiro (Brouwer, Ovecskin, 43:33, PP), ill. Martin (Crosby 3:07), Cooke (Engelland, Bortuzzo, 8.20), Letang (Sutter, Cooke, 26:56), Kunitz (Crosby, Malkin, 27.33), Kunitz (Crosby, Malkin, 27:33), Kunitz (Crosby, Letang, 59:52, PP).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/2. Kapusok: Holtby 20/26, ill. Vokoun 21/24.

Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin ezen a meccsen inkább az előkészítésben jeleskedett, míg Chris Kunitz vállalta a góllövést, aki háromig jutott. Legutóbb 2011. január 5-én sikerült a triplázás a 33 éves csatárnak, Crosby három, Malkin két gólpasszt adott. A Pittsburgh három emberelőnyös lehetőségéből kétszer betalált. Vokoun elképesztő hibáját hat góllal segítették ki a társak.

Montréal Canadiens–Ottawa Senators 2-1 (2-1, 0-0, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brian Pochmara.
G.: Desharnais (Pacioretty, 2:13), Cole (Bouillon, Subban, 11:29), ill. Silfverberg (Wiercioch, Turris, 1:38, PP).
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/1. Kapusok: Price 32/33, ill. Anderson 30/32.

Nyolc nap kihagyás után visszatért Max Pacioretty és egyből egy gólpasszal nyitott a Montréalban, Carey Price pedig 32 védéssel lett a mezőny legjobbja. A Senatorsban továbbra sem játszott Jason Spezza és Szergej Goncsar sem.

Buffalo Sabres–Florida Panthers 3-4 (2-1, 1-2, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 831 néző, vezette: Ian Walsh, Wes McCauley.
G.: Vanek (Pomiville, Hodgson, 2:46), Hodgson (Vanek, 13:41), Sulzer (Vanek, Hodgson, 23:49) ill. Matthias (Smithson, 8:36), Parros (Weiss, 30:21), Mueller (Shore, Weaver, 39:06), B. Campbell (Kopecky, Huberdeau, 49:27, PP).
Kiállítás: 16 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Miller 29/33, ill. Theodore 17/20.

Hiába megy továbbra is remekül Thomas Vaneknek – a buffalói osztrák az utolsó három meccsén kilenc pontot szerzett – a Sabres otthon kapott ki, a meccset a védő Brian Campbell emebrelőnyös gólja döntötte el. A Panthers 1-3-ról állt fel 20 perc alatt és fordított a végén. Jason Pominville most egy gólpasszal zárt, pályafutása 444. pontját szerezte, ezzel a 12. franchise örökranglistáján, Alekszandr Mogilnijt érte utol. 264 asszisztja pedig 10. klub történetében. A Panthers védője, Filip Kuba a 800. NHL-meccsét játszotta.

New York Islanders–New Jersey Devils 0-3 (0-0, 0-0, 0-3)

Uniondale, Nassau Coliseum, 11 558 néző, vezette: Mike Hasenfratzt, Paul Devorski.
G.: Bernier (Henrique, Greene, 56:06, PP), Bernier (R. Carter, Gionta, 57:16), Clarkson (Greene, 59:38, EN).
Kiállítás: 15 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 7/0, ill. 3/1. Kapusok: Nabokov 24/26, ill. Hedberg 22/22.

Ötvenhat percig gyűrték egymást a csapatok, aztán a Devils három és fél perc alatt három gólt szerezve eldöntötte a meccset. A Brodeur helyén védő Johan Hedberg pályafutása 22. meccsén nem kapott gólt.