Most a Chicago a legjobb

2013.02.06. 11:02

Nyugat két legjobbjának meccsén a Blackhawks idegenben győzte le a San Joset. A New Jersey legyőzte a New York Rangerst. A philadelphiai Tom Sestito karrierje során először duplázott. Amire azért kevesen számítottak, Keleten a Washington, nyugaton a Calgary áll az utolsó helyen. Az is ritka esett, hogy Brandon Dubinsky és Mike Richards pofozkodott a jégen.

18. játéknap, 2013. február 5.

New Jersey Devils–New York Rangers 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Tim Peel, Brian Pochmara.
G.: Henrique (Elias, Clarkson, 5:00), Clarkson (Gionta, Elias, 19:07), Clarkson (Greene, Elias, 42:53, PP), ill. Kreider (B. Richards, 46:28).
Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/0. Kapusok: Brodeur 24/25, ill. Lundqvist 19/22.

Továbbra sem megy a Rangersnek, amely a kilencedik meccséből az ötödiket bukta el, a Devils David Clarkson két góljával nyert. A 28 éves csatár tavaly karriercsúcsot jelentő 30 gólig jutott, idén 9 meccsen már hétnél tart. Martin Brodeur a New York Rangers ellen már a 47. meccsen állt győztes csapat kapujában.

New York Islanders–Pittsburgh Penguins 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 11 3118 néző, vezette: Francois St. Laurent, ill. Don VanMassenhoven.
G.: Grabner (Okposo, Nielsen, 43:14, B. Boyes (Moulson, Strait, 43:49), ill. Neal (Crosby, 2:58, PP), Despres (Kunitz, Letang, 36:00), Sutter (Cooke, 41:44), Dupuis (Martin, 59:21, EN).
Kiállítás: 11 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 7/0, ill. 3/1. Kapusok: Nabokov 22/25, ill. Fleury 32/34.

Egy hete az Islanders Pittsburghben nyert, a Penguins most visszavágott. A vendégek már 3-0-ra is vezetettek, a harmadik harmadban 35 másodperc alatt két góllal jött vissza a meccsbe az Isanders. A hazaiak speciális egysége eddig kiválóan teljesített, most viszont egymás után már a második meccsen történik meg velük, hogy hét emberelőnyből egyet sem tudtak kihasználni, ilyen rossz szériára tíz éve nem volt példa.

Washington Capitals–Toronto Maple Leafs 2-3 (1-2, 0-1, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Paul Devorski, Marc Joannette.
G.: Johansson (Kundratek, Backström, 17:04, PP), Ribeiro (Brouwer, Ovecskin, 46:47, PP), ill. van Riemsdyk (10:00), van Riemsdyk (Franson, Kessel, 12:35), Holzer (Fraser, Kessel, 30:34).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 3/0. Kapusok: Neuwirth 18/21, ill. Scrivens 24/26.

A Washington szép lassan a Keleti Konferencia utolsó helyére csúszott vissza, 1974 óta nem fordult elő a Capitalsszal, hogy tíz meccséből csak kettőt nyerjen, akkor 1-8-1 volt a negatív mérleg. A Torontóban van Riemsdyk két gólt lőtt.

Columbus Blue Jackets–Los Angeles Kings 2-4 (1-0, 1-3, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 11 019 néző, vezette: Ghislain Hebert, Stephen Walkom.
G.: MacKenzie (Tyutin, Letestu, 13:02), Brassard (Erixon, Foligno, 25:36), ill. Kopitar (Williams, Doughty, 20:32), J. Carter (D. Brown, M. Richards, 24:25, PP), Vojnov (Drewiske, Williams, 30:26), M. Richards (Williams, Gagne, 53:44).
Kiállítás: 29 perc, ill. 30 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/1. Kapusok: S. Mason 27/31, ill. Quick 18/20.

Jeff Carter korábbi csapatának lőtt gólt. A második harmadban hatalmas csetepaté tört ki két neves játékos, Mike Richards és Brandon Dubinsky között, utóbbi végül kizárást kapott, a két csapat összesen 59 percnyi büntetést szedett össze.

Ottawa Senators–Buffalo Sabres 4-3 (3-1, 1-1, 0-1)

Ottawa, Scotiabank Place, 18 345 néző, vezette: Eric Furlatt, Ian Walsh.
G.: Karlsson (Turris, M. Michalek, 8:15, PP), Phillips (Regin, 11:05), Alfredsson (Zibanejad, 14:15), Neil (Regin, Z. Smith, 28:12), ill. Ennis (Stafford, Leopold, 8:36), Leopold (Hecht, Ott, 29:09), Pominville (Hodgson, Pardy, 53:55).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 4/0. Kapusok: Anderson 20/23, Enroth 20/24.

Craig Anderson először kapott gólt ebben a szezonban az első harmadban, így is győzelemre vitte az Ottawát, amely 10 meccsből hatot nyert, míg a Buffalo egymás után már a harmadik találkozóját bukta el.

Philadelphia Flyers–Tampa Bay Lightning 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 616 néző, vezette: Greg Kimmerly, Kelly Sutherland.
G.: Sestito (Voracek, B. Schenn, 24:25), Sestito (Fedotenko, Talbot, 51:11), ill. Pouliot (Purcell, Pyatt, 49:30).
Kiállítás: 20 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Brizgalov 21/22, ill. Lindback 22/24.

A szezonban először fordult elő, hogy Steven Stamkos nem szerzett pontot. Az eddig 7+9-cel álló, 2008-as 1/1-es csapata, a Tampa nagy csatában kapott ki. A Flyersben sem az első sor villogot, ezúttal Tom Sestito szerezte a hazaiak mindkét gólját. A 25 éves hokis pályafutása első olyan meccsét játszotta, amikor kétszer volt eredményes, ráadásul 2010. december 23-a óta először lőtt gólt, ezzel a két találattal gyakorlatilag szezoncsúcsát is beállította.

Detroit Red Wings–Calgary Flames 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dan O'Rourke.
G.: Franzen (Zetterberg, Kronwall, 32:37, PP), ill. Iginla (Tanguay, Cammalleri, 3:24), Glencross (Cammalleri, Wideman, 10:35), Wideman (Stajan, 39:36), Giordano (55:58).
Kiállítás: 15 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/2. Kapusok: Howard 19/23, ill. Kiprusoff 19/20, majd Irving 6/6.

Bravúros győzelmet ért el a Calgary, de a kanadaiak pechjére Miikka Kiprusoff megsérült, és az utolsó húsz percben már nem is tudta folytatni a játékot. A Flames legjobbja Jarome Iginla végre meglőtte szezonbeli első gólját, a hetedik meccsen sikerült és ilyen hosszú góltalansági idénykezdete az 1999–2000-es szezon óta nem volt. A sikerrel együtt is a Flames még mindig utolsó nyugaton.

Winnipeg Jets–Florida Panthers 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dennis LaRue, Dean Morton.
G.: Wheeler (Enström, 22:28), Stuart (Redmond, Burmisztrov, 32:21), Little (Redmond, Hainsey, 64:44, PP), ill. Huberdeau (Shore, Weaver, 18:12), Fleischmann (B. Campbell, Versteeg, 23:52).
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Pavelec 17/19, ill. Clemmensen 18/21.

Végsőkig kiélezett meccsen nyert a Winnipeg, 15,2 másodperccel a vége előtt Bryan Little emberelőnyben döntötte el a meccset. A két csapat hat nappal ezelőtt meccse is ugyanígy, hosszabbításban dőlt el, akkor is a Jets nyert 3-2-re.

St. Louis Blues–Nashville Predators 1-6 (0-3, 1-2, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 15 206 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L’Ecuyer.
G.: Pietrangelo (Oshie, Perron, 33:09, PP), ill. Ellis (Erat, C. Wilson, 2:10, PP), Clune (C. Wilson, Gaustad, 15:53), Spaling (Yip, Josi, 19:13), Klein (Blum, Erat, 29:09), C. Bourque (C. Wilson, Gaustad, 30:09), Erat (Ellis, Blum, 56:34).
Kiállítás: 8 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 2/1. Kapusok: Elliott 7/11, majd Allen 6/8, ill. Rinne 31/32.

A Nashville alaposan elintézte a tavalyi legjobb hazai mérleggel rendelkező, otthon eddig veretlen Bluest. A vendégek hat góljából Martin Erat és Colin Wilson három-három pontot vállalt. A St. Louis 2011. március 11-e óta először kapott hat gólt saját szurkolótábora előtt. A Predsben Rich Clune 22. meccsén élete első NHL-gólját szerezte. Blues hétfőn rendelte fel Jake Allent az AHL-ből, kedden már be is mutatkozott a legjobbak között, két gólt kapott.

San Jose Sharks–Chicago Blackhawks 3-5 (3-3, 0-1, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Francis Charron, Tom Kowal.
G.: Pavelski (Clowe, Vlasic, 2:54), Wingels (Handzus, Sheppard, 5:18), Handzus (Wingels, Boyle, 10:47), ill. Saad (Seabrook, Toews, 10:08), Shaw (Bickell, Stalberg, 10:55), Kruger (11:37), P. Kane (Toews, 31:52), P. Kane (Kruger, Seabrook, 58:48, EN).
Kiállítás: 23 perc, ill. 27 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Niemi 26/30, ill. Crawford 30/33.

A két legjobb nyugati meccsén Patrick Kane két góljával dőlt el a meccs. Az első harmadban egymásnak estek a felek, tizenegy és fél perc alatt hat gól esett. A Chicago 18 pontja jelenleg a legtöbb a ligában.