Kikapott, de megint pontot szerzett a Chicago

2013.02.13. 11:53

A Carolina megállította a New Jerseyt. A másik konferenciaelső, a Chicago is kikapott, de a 13. meccsén is legalább egy pontot szerzett. Három meccs csak szétlövésben dőlt el, és további kettőn volt hosszabbítás. A Nahsville majdnem három óra játék után szerzett gólt. Hiába támadt fel az utolsó percekben a Boston és a Tampa Bay is, mindkét klub büntetőkkel veszített. Minden lényeges információ és videók a hajtás alatt.

25. játéknap, 2013. február 12.

New Jersey Devils–Carolina Hurricanes 2-4 (1-0, 0-2, 1-2)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Francois St. Laurent, Tom Kowal.
G.: Kovalcsuk (Zidlicky, Elias, 15:59, PP), R. Carter (41:34), ill. J. Jokinen (Corvo, Pitkanen, 21:36), Dwyer (Harrison, Faulk 38:29), Tlusty (E. Staal, 47.25), Tlusty (E. Staal, Faulk, 59:26, EN).
Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/1. Kapusok: Brodeur 21/24, ill. Ward 26/28.

Egyre jobban belelendül Jiri TLusty, a 24 éves cseh hokis megint két gólt szerzett, a legutóbbi három meccsén ötször talált a kapuba.

Boston Bruins–New York Rangers 3-4 (0-1, 0-1, 3-1, 0-0, 0-1)

Boston TD Garden, 17 565 néző, vezette: Stephen Walkom, Justin St. Pierre.
G.: Krejci (Lucic, Seidenberg, 28:44), Horton (Lucic, Ference, 58:29), Marchand (P. Bergeron, Seidenberg, 59:17), ill. Hagelin (Nash, Girardi, 10:37), Stepan (28:17), Stralman (42:07), Callahan (SO).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/0. Kapusok: Rask 26/29, ill. Lundqvist 37/40.

Sima Rangers-győzelemnek indult, aztán az utolsó harmadban kiegyenlített a Boston, a Bruins az utolsó másfél percben két gólt is szerzett, végül büntetőkkel nyert a vendégcsapat.

Ottawa Senators–Buffalo Sabres 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)

Ottawa, Scotiabank Place, 18 429 néző, vezette: Marc Joannette, Mark Lemelin.
G.: Karlsson (M. Michalek, 35:20, SH), Condra (Turris, Goncsar, 37:14).
Kiállítás: 10 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 8/0, ill. 4/0. Kapusok: Anderson 42/42, ill. Miller 29/31.

Craig Anderson megint bravúrosan védett. A 31 éves kapus 42 lövést fogott meg, pályafutása 21. shutoutját produkálta.

Tampa Bay Lightning–Montreal Canadiens 3-4 (0-1, 0-2, 3-0, 0-0, 0-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dave Jackson, Ian Walsh.
G.: Hedman (Pyatt, B. Pouliot, 54:04), Hedman (Purcell, Salo, 58:17), Salo (Lecavalier, St. Louis, 59:16, PP), ill. Gionta (Plekanec, Subban, 19:17), Subban (Eller, 28:21), Moen (Eller, Armstrong, 38:54), Desharnais (SO).
Kiállítás: 21 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 7/1. Kapusok: Lincback 31/34, ill. Price 21/24.

A Tampának is majdnem sikerült megfordítani a meccset, a Montreal 40 perc után már 3-0-ra vezetett, ezen a meccsen is az utolsó két percben esett gól, a Bolsnak is csak arra volt elég, hogy pontot szerezzen. A szétlövésben a hazaiak közül Viktor Hedman után Martin St. Louis és Steven Stamkos is hibázott.

Florida Panthers–Washington Capitals 5-6 (2-1, 2-2, 0-1, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 15 340 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O’Rourke.
G.: Fleischmann (Kuba, 10:18), Matthias (Goc, Kulikov, 13:09), Huberdeau (Mueller, Gudbranson, 28:47), Huberdeau (Mueller, Shore, 38:26), Shore (Skille, 46:25), ill. Ribeiro (Kundratek, 4:26), Alzner (Fehr, Ward, 25:33), Hendricks (Ovecskin, Ribeiro, 30:21), Fehr (Green, Ward, 54:53), Ovecskin (Ribeiro, Backström, 57:11, PP), Brouwer (Backström, 60:32).
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/2. Kapusok: Clemmensen 23/29, ill. Holtby 27/32.

A gólcsatából a Washington jött ki jobban, amely 5-3-ról kapaszkodott vissza és Troy Brouwer révén a hosszabbítás 32. másodpercében a győztes gólt is megszerezte. Alekszandr Ovecskin az idei szezonban csak másodszor szerzett egy pontnál többet.

Winnipeg Jets–Philadelphia Flyers 2-3 (1-2, 0-0, 1-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Brian Pochmara, Kyle Rehman.
G.: Ladd (Wheeler, 14:12), Ladd (E. Kane, Wheeler, 59:13), ill. B. Schenn (Voracek, Coburn, 8:07), Timonen (Giroux, Simmonds, 17:08), McGinn (Voracek, 44:17).
Kiállítás: 23 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/1. Kapusok: Montoya 10/12, majd Pavelec 10/11, ill. Brizgalov 24/26.

A meccs előtt még csak egyetlen idegenbeli sikere volt a Philadelphiának. A meccs legjobbja a két gólpasszt adó Jakub Voracek lett.

Nashville Predators–San Jose Sharks 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Dean Morton, Tim Peel.
G.: C. Wilson (Ellis, Legwand, 62:08).
Kiállítás: 12 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 6/0. Kapusok: Rinne 25/25, ill. Niemi 24/25.

Mindössze egy gól döntött, arra is a hosszabbításig kellett várni. A Preds győzelmével egy rossz sorozata is megszakadt a klubnak, Colin Wilson franchise-rekordnak számító 176 perc és 18 másodperc után lőtt megint Nashville-gólt.

Chicago Blackhawks–Anaheim Ducks 2-3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 188 néző, vezette: Paul Devorski, Don VanMassenhoven.
G.: Leddy (Sharp, P. Kane, 30:17, PP), Saad (Toews, 30:45), ill. Getzlaf (Bonino, Lovejoy, 23:33), Cogliano (Beauchemin, Lovejoy 57:20), Perry (SO).
Kiállítás: 15 perc ill. 27 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 5/1. Kapusok: Crawford 29/31, ill. Fasth 28/30.

Bár büntetőkkel kapott ki a Chicago, 13. meccsét is úgy zárta, hogy legalább egy pontot szerzett.

Edmonton Oilers–Dallas Stars 1-4 (1-0, 0-1, 0-3)

Edmonton Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Kevin Pollock.
G.: Hall (Eberle, 12:59), ill. Dillon (Robidas, Roy, 24:23), Nyström (Fiddler, 40:44), Jagr (Daley, Benn, 55:25), Garbutt (Fiddler, 57:17).
Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Dubnyk 25/29, ill. Lehtonen 35/36.

A Dallas győzni jár Edmontonba, az utolsó 12 utazásából most sikerült tizenegyedszer. A Stars ezzel sorrendben negyedszer tudott nyerni.

Vancouver Canucks–Minnesota Wild 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Rooney.
G.: Bieksa (Kassian, Hamhuis, 11:33, PP), Hansen (Ballard, Raymond, 29:03), ill. Setoguchi (Cullen, Granlund, 33:03, PP).
Kiállítás: 12 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 5/1. Kapusok: Luongo 25/26, ill. Kuemper 28/30.

Vereséggel, de 28 védéssel mutatkozott be az NHL-ben Darcy Kuemper, a Minnesota kapusa. A 22 éves kanadait 2009-ben draftolták, a hatodik kör 161. helyén. Eddig az AHL-ben, az ECHL-ben és a WHL-ben védett. A hétvégén hívták fel a Houston Aerostól, ahol 16 meccse volt eddig az idényben.