Pekka Rinnének nem lehet gólt lőni

2013.02.15. 11:06

A Nashville-kapus már több, mint 137 perce nem kapott gólt, a Preds a Phoenixet nullázta le. Most az Islanders nyerte a New York-i rangadót. A Washington sorozatban harmadszor nyert. Milan Hejduk két fontos góllal ünnepelte 37. születésnapját. Minden más és érdekes a hajtás alatt.

27. játéknap, 2013. február 14.

New York Rangers–New York Islanders 3-4 (2-0, 1-3, 0-0, 0-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Dave Jackson, Greg Kimmerly.
G.: Girardi (Hagelin, Nash, 3:36), Gaborik (B. Richards, Callahan, 11:28), Hagelin (Gaborik, M. Staal, 31:14, PP), ill. McDonald (Cizikas, 20:29), Tavares (26:45), B. Boyes (Visnovsky, Strait, 27:25), Nielsen (SO).
Kiállítás: 7 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 1/0. Kapusok: Biron 28/31, ill. Nabokov 36/39.

Öt vereség után nyert megint az Islanders, ráadásul fontos, városi rangadót nyert meg. A vendégcsapat 0-2-ról fordította meg a meccset a második harmadban, hét perc alatt. A büntetőpárbajban Jevgenyij Nabokov két büntetőt is védett, míg a másik oldalon Frans Nielsen és John Tavares is betalált.

Carolina Hurricanes–Toronto Maple Leafs 3-1 (0-0, 3-1, 0-0)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Tim Peel, Rob Martell.
G.: Corvo (E. Staal, 26:06), J. Jokinen (Skinner, Corvo, 32:58), J. Staal (Skinner, McBain, 35:09), ill. Kadri (Phaneuf, Grabovszkij, 27.51).
Kiállítás: 9 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 2/1. Kapusok: Ellis 22/23, ill. Scrivens 30/33.

A Carolina 35 éves hátvédje, Joe Corvo lett a meccs embere, gólt lőtt és gólpasszt is szerzett a Toronto elleni meccsen. A Canes gyenge szezonkezdés után már 8-4-1-gyel áll és vezeti divízióját.

Tampa Bay Lightning–Washington Capitals 3-4 (1-1, 0-1, 2-2)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L’Ecuyer.
G.: St. Louis (B. Pouliot, Lecavalier, 8:23), Purcell (Stamkos, 52:02), Thompson (St. Louis, 56:47), ill. Brouwer (Perreault, Backström, 2:40, PP), Fehr (Perreault, Ward, 29:29), Fehr (Perreault, Carlson, 42:22), Beagle (Schultz, Kundratek, 27:29).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/1. Kapusok: Garon 35/39, ill. Holtby 27/30.

Fokozatosan kapaszkodik fel a Washington, amely sorozatban harmadszor tudott nyerni. Ezzel is még a keleti utolsó előtti helyen áll, de 15. Buffalo és a 8. New York Rangers között mindössze négy pont a különbség. A Capitals már 4-1-re is vezetett, az utolsó nyolc percben onnan kapaszkodott fel a Bols, de egyenlíteni már nem tudott.

Florida Panthers–Montreal Canadiens 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 17 021 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland.
G.: R. Bourque (Galchenyuk, 62:10).
Kiállítás: 6 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 3/0. Kapusok: Theodore 31/32, ill. Price 26/26.

Csak a hosszabbításban esett gól, Rene Bourque szerezte. Ennek ellenére a vesztes csapat kapusa, Jose Theodore, aki 31-szer védett jól, lett a mezőny legjobbja. Carey Price 26 védéssel hozta idei első shutoutját. A Canadiens szezonbeli második meccsét is nyerte a Floridával szemben.

Nashville Predators–Phoenix Coyotes 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)

Nashville, Brodgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Marc Joannette.
G.: G. Bourque (Erat, S. Weber, 42:40), Spaling (Halischuk, C. Wilson, 49:38), Fisher (Ellis, Erat, 58:16).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 4/0. Kapusok: Rinne 19/19, ill. M. Smith 26/29.

Pekka Rinne egymás után második meccsén védett hibátlanul, és már 137 perc 41 másodperce nem kapott gólt.

Minnesota Wild–Colorado Avalanche 3-4 (0-0, 1-2, 2-1, 0-0, 0-1)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 822 néző, vezette: Dean Morton, Dan O’Halloran.
G.: Parise (M. Koivu, Heatley, 28:52), Rupp (Granlund, 42:30), M. Koivu (Heatley, Suter, 51:56), ill. Palushaj (D. Jones, P. Stastny, 22:38), Hejduk (McGinn, Barrie, 37:26, PP), Duchene (Parenteaz, O’Brien, 52:42), Hejduk (SO).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Backström 29/32, ill. Giguere 26/29.

Nagyszerűen ünnepelte 37. születésnapját Milan Hejduk. A cseh hokisgólt lőtt és a büntetőpárbajt az ő találatával nyerte a Colorad St. Paulban. Hejduknak ez volt a 22. alapszakaszbeli gólja a Minnesotával szemben.