Hét Flyers-gól, négy hibátlan kapus

2013.02.19. 11:29

birzgalov.jpgKis technikai nehézségünket legyőzve újabb poszttal jelentkezünk, a kimaradásért elnézést kérünk. A nagy gólparádéját a Philadelphia rendezte, amely az Islanders otthonában vágott hetet. A Monreal sorozatban negyedszer, az Anaheim ötödször nyert. A hét meccsen négy kapus teljesített hibátlanul, ráadásul az újonc, torontói Ben Scrivens sorozatban már másodszor.

31. játéknap, 2013. február 18.

New Jersey Devils–Ottawa Senators 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Brad Meier, Kyle Rehman.
G.: Gionta (Bernier, 1:19), ill. Alfredsson (Silfverberg, Turris, 48:12, ), Silfverberg (SO).
Kiállítás: 22 perc, ill. 34 perc. Emberelőnyök: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Brodeur 29/30, ill. Bishop 30/31.

Martin Brodeur hiába védett megint káprázatosan, az Ottawa szétlövésben nyert. A New Jersey legutóbb a New York Islanderstől kapott ki csúnyán, most hazai pályán veszített, le is csúszott a keleti első helyről

New York Islanders–Philadelphia Flyers 0-7 (0-1, 0-3, 0-3)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Dan O’Halloran, Francois St. Laurent.
G.: Giroux (Read, Voracek, 0:26), Read (Giroux, Voracek, 20:15), B. Schenn (Voracek, Briere, 27:57, PP), Giroux (Read, Voracek, 34:45), Rinaldo (Zolnierczyk, L. Schenn, 43:31), Briere (Couturier, Gustafsson, 50:27, PP), Briere (B. Schenn, Simmonds, 57:46).
Kiállítás: 18 perc, ill. 20 perc. Emberelőnyök: 5/0, ill. 4/2. Kapusok: Nabokov 18/25, ill. Brizgalov 19/19.

Mit ér a New Jersey sima legyőzése, ha után ilyen megalázó vereséget, ráadásul saját közönsége előtt az Islanders. A philadelphiai hengerből Claude Giroux két góllal és három ponttal, Jakub Voracek négy gólpasszal vette ki a részét. Ilja Brizgalov először nem kapott gólt a szezonban. A Flyers már a 26. másodpercben vezetett.

Colorado Avalanche–Nashville Predators 6-5 (2-1, 4-3, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 15 099 néző, vezette: Dan O’Rourke, Ghislain Hebert.
G.: Palushaj (Jones, Hejda, 3:43), Barrie (Duchene, Parenteau, 9:30, PP), Duchene (Parenteau, 23:18), Kobasew (P. Stastny, Palushaj, 31:06), P. Stastny (Jones, Palushaj, 33:33), McGinn (Duchene, 33:46), ill. Sz. Kosztyicin (C. Smith, C. Wilson, 17:20, PP), Fisher (S. Weber, Sz. Kosztyicin, 30:16), C. Wilson (Erat, Blum, 33:17), Blum (39:10), S. Weber (Fisher, Hornqvist, 58:42).
Kiállítás: 10 perc, ill. 4 perc. Emberelőnyök: 2/1, ill. 5/1. Kapusok: Varlamov 33/38, ill. C. Mason 12/18, majd Rinne 10/10.

A Colorado végigvezetve győzte le a Nashville-t. A második harmadban hét gól esett, Wilson és Peter Stastny 16 másodperc alatt lőtt kettőt.

Montreal Canadiens–Carolina Hurricanes 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Marc Joannette.
G.: Prust (Galchenyuk, Eller, 42:06), Plekanec (Pacioretty, Jemelin, 52:03), Pacioretty (Desharnais, Diaz, 52:21).
Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc. Emberelőnyök: 4/0, ill. 3/0. Kapusok: Budaj 19/19, ill. Ward 23/26.

A Coloradoból érkező Peter Budaj új csapatában először nem kapott gólt, a Canadiens sorozatban a negyedik meccsét nyerte. Tomas Plekanec és Max Pacioretty 18 másodperc alatt szerzett két gólt.

Florida Panthers–Toronto Maple Leafs 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

Sunrise, BB&T Center, 17 177 néző, vezette: Rob Martell, Kelly Sutherland.
G.: Kessel (van Riemsdyk, 17:04), Kadri (Phaneuf, MacArthur, 32:13, PP), MacArthur (Kadri, Franson, 33:57).
Kiállítás: 18 pec, ill. 20 perc. Emberelőnyök: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Theodore 30/33, ill. Scrivens 37/37.

Ben Scrivens továbbra is fantasztikusan véd a Torontóban, egymás után második meccsén nem kapott gólt, előbb 34-szer, most 37-szer védett hibátlanul. Phil Kessel három gólnélküli meccs után volt megint eredményes. A Maple Leafs 2011. február 1-e után tudta legyőzni a Floridát.

Phoenix Coyotes–Calgary Flames 4-0 (1-0, 0-0, 3-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 17 208 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dennis LaRue.
G.: Yandle (Moss, Torres, 0:41), Boedker (Ekman-Larsson, Vermette, 40:30), Vermett (Doan, Ekman-Larsson, 49:27), Torres (Moss, Gordon, 56:49).
Kiállítás: 7 perc, ill. 7 perc. Emberelőnyök: 1/0, ill. 1/0. Kapusok: M. Smith 30/30, ill. Taylor 33/37.

Mike Smith már harmadszor nem kapott gólt az idényben, ezzel vezeti a vonatkozó rangsort a kapusok között. A Coyotes a gyenge kezdés után kezd belelendülni, az utolsó 10 meccséből hatszor nyert, nyolcszor volt pontszerző már a hatodik helyen áll nyugaton.

Anaheim Ducks–Columbus Blue Jackets 3-2 (2-1, 0-0, 1-1)

Anaheim, Honda Center, 14 713 néző, vezette: Mike Hasenfatz, Chris Lee.
G.: Holland (Ryan, Lovejoy, 15:56), Getzlaf (Beleskey, 16:17), Perry (Getzlaf, Souray, 48:44, PP), ill. Prospal (Letestu, Dorsett, 3:30), Brassard (Wisniewski, Umberger, 52:06).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőnyök: 3/2, ill. 3/0. Kapusok: Hiller 25/27, ill. Bobrovszkij 26/29.

Folytatódott az Anaheim elképesztő sorozata. A kaliforniai klub sorozatban ötödször nyert és 15 meccsen 25 pontot szerzett