Lehetetlen legyőzni a Chicagót?

2013.02.25. 12:30

brunner.jpgMár a 18. meccsén van túl a Blackhawks és megint pontot tudott szerezni, ráadásul most lenullázták a Columbust. A Detroit nyolc gólig jutott, a svájci Damien Brunner (a képen) négy pontot szerzett. A Boston sem kezdte ilyen jól az idényt 37 éve. Teemu Selanne már 11. a góllövők örökranglistáján. Az Anaheimben Francois Beauchemin négy gólpasszt adott.

37. játéknap, 2013. február 24.

Florida Panthers–Boston Bruins 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 18 108 néző, vezette: Chris Lee, Mike Hasenfratz.
G.: Kopecky (Shore, Fleischmann, 15:38), Lucic (Krejci, 7:57), Chara (Marchand, Seguin, 13:52), Kelly (Paille, C. Bourque, 22:30, PP), Paille (McQuaid, 58:23, SH).
Kiállítás: 2 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 1/1. Kapusok: Markström 28/31, ill. Rask 34/35.

Zdeno Chara lett a meccs embere, aki nem csak védőmunkájával, de egy góllal is kivette a részét a sikerből. A Bruins 15 meccsen 11-2-2-es mutatóval állé s az 1976–1977-es idény óta nem kezdte ilyen jól a szezont.

New Jersey Devils–Winnipeg Jets 2-4 (2-1, 0-2, 0-1)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Mike Leggo, Francois Charron.
G.: Zajac (Elias, Clarkson, 9:52), Bernier (Loktyonov, Ponyikarovszkij, 17:10), ill. Bogosian (Wheeler, Little, 2:30), Clitsome (Postma, 33:01, PP), E. Kane (Burmisztrov, 37:48), Ladd (Little, Wheeler, 47:46).
Kiállítás: 9 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/1. Kapusok: Hedberg 23/27, ill. Pavelec 24/26.

A speciális egységek közötti különbség döntette el a meccset. A Jets kilenc meccs óta először talált be előnyből és liga legrosszabb büntetésölője ezúttal kétszer is hibátlanul védekezte ki a Devils próbálkozásait. Blake Wheeler és Brian Little is két-két gólpasszt adott.

Detroit Red Wings–Vancouver Canucks 8-3 (2-3, 3-0, 3-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Dean Morton, Dennis LaRue.
G.: Tootoo (11:08), Kronwall (Dacjuk, Cleary, 12:37), Cleary (Brunner, Zetterberg, 22:57, PP), Zetterberg (Dacjuk, Kronwall, 35:10, PP), Brunner (Kronwall, Zetterberg,, 39:18, PP), Brunner (Filppula, Ericsson, 49:36), Andersson (Tatar, Kindl, 56:39), Andersson (Brunner, Ericsson, 57:31), ill. D. Sedin (H. Sedin, 5:45), D. Sedin (H. Sedin, Burrows, 16:18), Higgins (18:26).
Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/3, ill. 2/0. Kapusok: Howard 18/21, ill. Luongo 20/28.

Az első harmadban még szoros volt, aztán fokozatosan lépett el ellenfelétől a Detroit. A svájci Damien Brunner két gólt lőtt és két gólpasszt adott. A Red Wings a második harmadban három emberelőnyös gólt szerzett.

New York Islanders–Carolina Hurricanes 2-4 (2-0, 0-2, 0-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 10 048 néző, vezette: Brian Pochmara, Wes McCauley.
G.: Moulson (B. Boyes, Tavares, 4:38), Tavares (Moulson, 12:25), ill. E. Staal (Szjomin, Tlusty, 38:28, PP), J. Staal (Szjomin, Faulk, 39:13), Sanguinetti (Dwyer, J. Staal, 50:17), Szjomin (59:30, EN).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/1. Kapusok: Poulin 24/27, ill. Ward 23/25.

Bobby Sanguietti karrierje 21. meccsén szerezte első gólját és a Carolina 24 éves csatára ráadásul győztes találattal ünnepelte mindezt. A Canes igen tartalékosan is nyerni tudott, Jeff Skinner, Tuomo Ruutu, Joni Pitkanen, Tim Gleason és Jamie McBain is hiányzott.

Chicago Blackhawks–Columbus Blue Jackets 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

Chicago, United Center, 21 580 néző, vezette: Brad Watson, Ghislain Hebert.
G.: Shaw (Bickell, Oduya, 38:33).
Kiállítás: 14 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/0. Kapusok: Crawford 28/28, ill. S. Mason 26/27.

Corey Crawford 28 védéssel hozta idei második shutoutját, A Chicago tovább javította rekordját, már 18 meccs óta pontszerző, 15-ödször nyert.

Pittsburgh Penguins–Tampa Bay Lightning 5-3 (3-0, 1-2, 1-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 632 néző, vezette: Paul Devorski, Justin St. Pierre.
G.: Crosby (Kunitz, 1:16), Crosby (Neal, Martin, 7:15), Martin (Cooke, 19:26), Bennett (Crosby, Letang, 32:20, PP), Cooke (Sutter, Letang, 59:08, EN), ill. Brewer (Stamkos, Killorn, 21:37), Stamkos (Purcell, St. Louis, 23:14, PP), Conacher (Hedman, Stamkos, 43:15).
Kiállítás: 9 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 2/1. Kapusok: Fleury 27/30, ill. Lindback 7/10, majd Garon 10/11.

Sidney Crosby góljaival kezdődött a meccs. A kanadai sztár idén még adós ezekkel, 19 meccsen csak kilencet lőtt. A másik oldalon, szokás szerint Steven Stamkos gyártotta a pontokat, szám szerint hármat. A pittsburghi Beau Bennett pedig pályafutása első találatát jegyezte.

Calgary Flames–Phoenix Coyotes 5-4 (1-0, 2-2, 2-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Tim Peel, Ian Walsh.
G.: Jackman (Cervenka, Butler, 2:15), Iginla (Bouwmeester, Tanguay, 36:26), Cammalleri (Glencross, Stempniak, 39:25), Iginla (Tanguay, Stajan, 58:37), Glencross (Stempniak, Butler, 59:00), ill. Stone (25:32), Torres (Lombardi, Ekman-Larsson, 34:01), Torres (Z. Michalek, Doan, 42:22), N. Johnson (Ekman-Larsson, Bissonnette, 48:48).
Kiállítás: 12 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: MacDonald 23/27, ill. M. Smith 26/31.

Jarome Iginla is elkezdte a gólgyártást, a 35 éves csatár most duplázott először, a szezonban még csak háromnál tart. A legrosszabb idényében is 13-ig jutott, ez 1998-ban történt.

Anaheim Ducks–Colorado Avalanche 4-3 (0-2, 2-1, 1-0, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Kevin Pollock, Rob Martell.
G.: Perry (Getzlaf, Beauchemin, 26:59), Selanne (S. Koivu, Beauchemin, 29:24, PP), Getzlaf (Perry, Beauchemin, 48:49, PP), Perry (Getzlaf, Beauchemin, 64:14, PP), ill. McLeod (Hunwick, O’Byrne, 2:28), Parenteau (Barrie, P. Stastny, 12:54, PP), Mitchell (Hejduk, O’Byrne, 30:04).
Kiállítás: 10 perc, ill. 20 perc. Emberelőny: 5/3, ill. 5/1. Kapusok: Hiller 20/23, ill. Giguere 35/39.

Francois Beauchemin nagy meccse volt ez, a 32 éves védő négy gólpasszt adott. Teemu Selanne pedig már 668. gólját lőtte, amellyel Luc Robitaille-t érte utol az örökrangsor 11. helyén.