Brizgalov még mindig nagyon jó

2013.11.29. 11:32

brizgi.jpgIlja Brizgalov jött, látott és nem kapott gólt. Első meccsén volt kezdő Edmontonban, és egyből egy shutouttal nyitott. A Nashville először kapott ki Hálaadáskor. A vancouveri Danie Sedin megszerezte pályafutása 300. gólját.

NHL 58. játéknap, 2013. november 27.

Ottawa Senators-Vancouver Canucks 2-5 (1-0, 1-4, 0-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 17 931 néző, vezette: Kevin Pollock, Graham Skilliter.

Gólszerző: Clarke MacArthur (7) – Marc Methot (5), Bobby Ryan (12) 08:50; Mika Zibanejad (7) – Joe Corvo (5), Jason Spezza (12) 38:58; ill. Daniel Sedin (9) – Henrik Sedin (19), Christopher Tanev (8) 20:31; David Booth (2) – Mike Santorelli (10) 21:16; Jason Garrison (3) – Henrik Sedin (20), Daniel Sedin (15) PPG 24:06; Dale Weise (2) – Jason Garrison (10), David Booth (3) 29:22; Mike Santorelli (6) 45:31.

Kapusok: Craig Anderson 11/15, Robin Lehner 12/13 – Roberto Luongo 37/39.

Kapura lövések: 39 – 28. Kiállítások: 18 perc – 18 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/3. Ütközések: 47 – 28. Buli elhozatal: 36 – 32. Blokkolt lövés: 12 – 19.

A meccs három legjobbja: Henrik Sedin (VAN), Daniel Sedin (VAN), Mika Zibanejad (OTT).

Daniel Sedin nagy meccse volt az Ottawa elleni. A svéd klasszis gólt ütött, gólpasszt is adott, pályafutása 300. NHL-gólját szerezte, ikertestvérével együtt négy pontot hozott össze. A Canucks úgy nyert 5-2-re, hogy Roberto Luongónak 37-szer kellett védenie. A Senators szerzett vezetést, aztán a második harmad elején 76 másodperc alatt megfordította a Canucks

Nashville Predators-Edmonton Oilers 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 279 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Ryan Nugent-Hopkins (6) – Jeff Petry (4), Jordan Eberle (13) 25:32; Taylor Hall (7) – Sam Gagner (5) 26:23; Jordan Eberle (9) – Taylor Hall (12), Nick Schultz (2) 59:03

Kapusok: Marek Mazanec 25/27 – Ilja Brizgalov 33/33.

A meccs három legjobbja: Ilja Brizgalov (EDM), Ryan Nugent-Hopkins (EDM), Jordan Eberle (EDM).

Ilja Brizgalov már csereként beállt a három nappal ezelőtti, Chicago elleni meccsen, de először volt kezdő az Edmontonban és rögtön egy shutouttal mutatta meg, hogy semmit nem kopott a tudása. A 33 éves kapusnak 33-szor kellett jól védenie karrierje 31. gólnélküli meccséhez. A Nashville-nek ez volt a negyedik meccse Hálaadáskor, és most kapott ki először. Az edmontoni Ryan Nugent-Hopkins folytatta jó sorozatát, az utolsó négy meccsén hét pontot hozott össze.