A péntek a kapusok napja volt az NHL-ben

2014.01.17. 19:52

lundqvist_3.jpgÍrtunk ma már remek kapusteljesítményekről és arról is, hogy a Rangers csak egyetlen góllal verte a Detroitot, és ugyanígy végzett a Phoenix a Vancouverrel, amely az elmúlt három idegenbeli meccsét úgy bukta el, hogy mindössze egyetlen gólra volt csak képes. Calgaryban is a szerzett gólok hiánya okozza az egyik problémát, a másik, hogy hatodik meccsét bukta egymás után otthon a Flames. Büntetőkkel nyert a Nashville, a Montreal és a New Jersey ellen a Colorado. A Devilst azért érdemes kiemelni, mert ebben a szezonban már nyolcadszor kapott ki így, egyszer sem sikerült jobban lőni a rávezetéseket. Ha már kapusokkal kezdtük, akkor érdemes feljegyezni azt a tényt is, hogy a péntek hajnali játéknap három legjobbja is három kapus lett. Sorrendben Henrik Lundqvist, Mike Smith, és Alex Stalock. Hogy miért, érdemes a hajtás alá kattintani, mert ott vannak a lényegek.

NHL 105. játéknap, 2014. január 16.

New York Rangers-Detroit Red Wings 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Kevin Pollock, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

NYR: Mats Zuccarello (12) – Derick Brassard (18), Benoit Pouliot (10) 54:02

DET: –

Kapusok: Henrik Lundqvist 38/38 – Jimmy Howard 47/48

Kapura lövések: 48 – 38. Kiállítások: 4 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/2. Ütközések: 18 – 25. Buli elhozatal: 32 – 35. Blokkolt lövés: 9 – 15.

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Mats Zuccarello (NYR), Jimmy Howard (DET).

Számolatlanul záporoztak a lövések a két kapura. A statisztikusok szerint összesen 86 lövést ment rá, amelyből mindössze egyetlen gól született, így az igazi dicséret a kapusokat illeti. Henrik Lundqvist pályafutása során 47-edszer nem kapott gólt, de a 47 lövést hárító Jimmy Howardot is minden dicséret megillet. Mat Zuccarello egészen pontosan a 45. lövésből döntötte el a meccset, így Howard nem véletlen mondta a meccs után, hogy ez a teljesítménye kissé keserédes. A Detroit egymás után a második meccsét bukta 1-0-ra.

Philadelphia Flyers-Nashville Predators 3-4 (1-2, 1-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 917 néző, vezette: Brian Pochmara, Gord Dwyer.

Gólszerzők

PHI: Brayden Schenn (13) – Wayne Simmonds (18), Andrej Meszaros (10) 01:26; Andrej Meszaros (2) – Wayne Simmonds (19), Mark Streit (15) 39:55; Wayne Simmonds (16) – Scott Hartnell (16), Kimmo Timonen (13) PPG 58:36

NSH: Eric Nyström (7) – Gabriel Bourque (10), Shea Weber (20) 10:57; David Legwand (8) – Mike Fisher (13), Shea Weber (21) PPG 16:35; Shea Weber (12) – David Legwand (25), Roman Josi (12) PPG 45:10 Roman Josi (SO).

Kapusok: Steve Mason 34/37 – Carter Hutton 27/30.

A meccs három legjobbja: Roman Josi (NSH), Shea Weber (NSH), Wayne Simmonds (PHI).

Michael Raffl hagyta ki a meccs helyzetét, mint ahogy írtunk is róla korábban. Bizony ez sokba került a Flyersnek, mert a végén szétlövéssel kapott ki a Nashville-től. Roma Josi volt a hős, hiszen a büntetőpárbaj hetedik körében dőlt el a meccs. Shea Weber nagy meccse volt ez, aki három ponttal zárt és először játszott a Philadelphia ellen azóta, amióta a Flyers 14 évre szóló 110 millió dolláros szerződést kínált neki, de az üzletből végül nem lett semmi. A Philadelphia 10 egymás utáni hazai győzelem után most már másodszor kapott ki a Wells Fargóban. A Predators pedig 2006 óta először nyert itt.

Ottawa Senators-Montreal Canadiens 4-5 (2-3, 2-0, 0-1, 0-1)

Ottawa, Canadien Tire Center, 19 217 néző, vezette: Dennis LaRue, Tim Peel.

Gólszerzők

OTT: Clarke MacArthur (17) – Erik Karlsson (34), Jared Cowen (6) 17:13; Erik Karlsson (11) – Jason Spezza (20), Jared Cowen (7) 18:25; Bobby Ryan (19) – Colin Greening (6) 37:16; Kyle Turris (14) – Clarke MacArthur (19), Erik Karlsson (35) 38:40.

MTL: Tomas Plekanec (15) – Travis Moen (9), Josh Gorges (8) SHG 02:04; Max Pacioretty (21) – David Desharnais (16), Andrej Markov (20) PPG 14:05; David Desharnais (7) – Brendan Gallagher (11), Alexei Emelin (6) 15:36; Tomas Plekanec (16) – Brian Gionta (17), Josh Gorges (9) 51:02; P.K. Subban (8) 60:23.

Kapusok: Craig Anderson 18/23 – Carey Price 40/44.

A meccs három legjobbja: Erik Karlsson (OTT), Carey Price (MTL), Clarke MacArthur (OTT).

Carey Price és PK Subban döntötte el a meccset. A kapus negyvenszer védett, a védő pedig a győztes gólt szerezte a kanadai rangadón a hosszabbításban. Érdekes meccs volt, hiszen Tomas Plekanec az elején szerzett emberhátráynos góljával vezetett a Canadiens, majd 84 másodperc alatt már háromra nőtt a vendégek előnye. A Senators nem adta fel és a második harmad végére megfordította a meccset. Aztán jött megint Plekanec és a hosszabbítás 23. másodpercében Subban gólja.

Tampa Bay Lightning-New York Islanders 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 333 néző, vezette: Greg Kimmerly, Mike Leggo.

Gólszerzők

TBL: Martin St Louis (21) – Valtteri Filppula (19), Tyler Johnson (15) PPG 05:45

NYI: Thomas Vanek (17) – Frans Nielsen (21), John Tavares (36) PPG 38:22; Frans Nielsen (SO).

Kapusok: Ben Bishop 29/30 – Kevin Poulin 29/30.

A meccs három legjobbja: Kevin Poulin (NYI), Ben Bishop (TBL), Matthew Carle (TBL).

Sokkal jobb az Islandersnek, ha nem otthon játssza a meccseit. Az utolsó ilyen kilenc találkozóból a nyolcadikat nyerte meg. Thomas Vanek megint betalált, a szétlövésben pedig a New York-i csapat volt a jobb. Az Islanders legutóbb Floridában kapott ki, és ahogy Thomas Hickey védő fogalmazott, nem szabad két meccset egymás utáni bukni, ha a rájátszásba akar valaki érni. Még ettől is nagyon messze az Islanders, jelenleg nyolc pont a hátránya a csoportjában a harmadik helyet érő továbbjutástól, sőt, az utolsó a Metropolitanban. ATampából Victor Hedman a 300. meccsét játszotta.

Florida Panthers-San Jose Sharks 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Sunrise, BB&T Center, 13 149 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Ian Walsh.

Gólszerzők
FLA: –

SJS: Joe Thornton (6) – Brent Burns (13), Joe Pavelski (23) 39:09; Matt Nieto (3) – Tyler Kennedy (10), Patrick Marleau (23) 44:44; Joe Pavelski (22) – Brent Burns (14), Brad Stuart (5) 51:46.

Kapusok: Tim Thomas 36/39 – Alex Stalock 24/24

A meccs három legjobbja: Alex Stalock (SJS), Joe Thornton (SJS), Joe Pavelski (SJS).

Alex Stalock élete első shutoutjával nyert a San Jose az ország másik végén. Stalocknak ez volt a 14. meccse pályafutása során. Joe Pavelski szórja a gólokat, idei nyolcadik meccsén már a nyolcadikat ütötte. Csapattársa, Joe Thornton az 51. pontját szerezte.

St. Louis Blues-Los Angeles Kings 1-4 (0-1, 1-0, 0-3)

St. Louis, Scottrade Center, 19 374 néző, vezette: Brad Watson, Francis Charron.

Gólszerzők

STL: T.J. Oshie (11) PS 25:55

LAK: Jake Muzzin (3) – Colin Fraser (2), Jordan Nolan (4) 02:31; Trevor Lewis (1) – Slava Voynov (15), Jonathan Quick (2) 42:04; Trevor Lewis (2) – Drew Doughty (18), Jarret Stoll (12) SHG 44:21; Jeff Carter (17) – Anze Kopitar (26), Szlava Vojnov (16) EN 59:04.

Kapusok: Jaroslav Halak 27/30 – Jonathan Quick 28/29.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Trevor Lewis (LAK), TJ Oshie (STL).

Dupla siker ez a Los Angelesnek. Ezt jonathan Quick mondta a meccs után, hozzátéve, hogy egy ilyen nagyszerű csapatot legyőzni idegenben, mint a St. Louist, mindig duplán számít. Ez azért is igaz, mert a Blues az elmúlt 10 hazai meccséből csak most kapott ki másodszor, sőt az idei szezonban ez volt csak a negyedik veresége. Trewor Lewis ebben a szezonban még nem lőtt gólt, most mindjárt kettő. Pályafutása 242. meccsén még csak 14 gólnál tart a center, 2012. június 11-én sikerült dupláznia, az alapszakaszban még soha. Az utolsó két gólja örökre emlékezetes marad, hiszen ezzel  nyerte meg a Kings a franchise első Stanley Kupáját, amikor a döntő hatodik meccsén 6-1-re verte a New Jerseyt.

Minnesota Wild-Edmonton Oilers 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 037 néző, vezette: Wes McCauley, Rob Martell.

Gólszerzők

MIN: Jason Pominville (19) – Mikael Granlund (17), Marco Scandella (11) 10:36; Nate Prosser (1) – Jason Pominville (14) 36:45; Justin Fontaine (12) – Kyle Brodziak (11), Matt Cooke (14) 38:57; Jason Zucker (4) – Dany Heatley (9), Charlie Coyle (11) 40:08.

EDM: Jordan Eberle (15) 22:36

Kapusok: Darcy Kuemper 20/21 – Ben Scrivens 29/33.

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Mikael Granlund (MIN), Nate Prosser (MIN).

Simán nyert a Minnesota, amely szinte az egész meccsen a kapuja elé szegezte ellenfelét. A 27 éves Nate Proser, aki draft bélkül került az NHL-be idei első gólját szerezte, ez volt pályafutása második találata. Az elsőt is Wildban szerezte, még 2012. február 7-én, a Columbus elle, Prosser a meccs három legjobbja közé is bekerült, pályafutása során először. Az Oilersben Ben Scivens volt az ötödik kapus, aki ebben a szezonban védett.

Dallas Stars-Boston Bruins 2-4 (0-0, 0-1, 2-3)

Dallas, American Airlines Center, 16 890 néző, vezette: Mark Lemelin, Steve Kozari.

Gólszerzők

DAL: Erik Cole (13) – Tyler Seguin (22), Alex Goligoski (14) PPG 41:18; Jamie Benn (17) – Tyler Seguin (23), Kevin Connauton (6) 58:49.

BOS: David Krejci (10) – Milan Lucic (19) 39:56; Brad Marchand (12) – Patrice Bergeron (17) 43:18; Milan Lucic (13) – David Krejci (28), Torey Krug (14) PPG 55:46; Patrice Bergeron (12) – Gregory Campbell (8), Reilly Smith (19) EN 59:44.

Kapusok: Kari Lehtonen 37/40 – Chad Johnson 32/34.

A meccs három legjobbja: Milan Lucic (BOS), Tyler Seguin (DAL), Brad Marchand (BOS).

Milan Lucic szerezte a meccs győztes gólját, de előtte egy ideig videóztak a bírók. Azt nézték meg, igaza van-e Kari Lehtonennek, a Dallas finn kapusa állította, hogy a bostoni magas botot használt. Végül Lucic neve bekerült a jegyzőkönyvbe, sőt még gólpasszt is adott a meccsen. A Boston az előző négy meccsből hármat bukott, így az idegenbeli sikerrel láthatóan elégedett volt Claude Julien, a Bruins főedzője.

Colorado Avalanche-New Jersey Devils 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 14 090 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

COL: Ryan O'Reilly (18) – Patrick Bordeleau (2), Brad Malone (2) 08:55; Matt Duchene (SO).

NJD: Reid Boucher (2) – Andrej Loktyonov (6), Jon Merrill (4) 48:59.

Kapusok: Szemjon Varlamov 33/34 – Cory Schneider 37/38.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Ryan O'Reilly (COL), Cory Schneider (NJD).

Büntetőkkel kapott a New Jersey, amely képtelen volt Szemjon Varlamovnak egynél több gólt ütni. Az orosz kiválóan védett, a meccs legjobbja lett. A Devils a nyolcadik büntetős meccsét bukta el idén, statisztikájának szomorú lényege, hogy egyetlen ilyen meccset sem tudott még megnyerni ebben a szezonban. A shootoutot eldöntő Matt Duchene a 23. születésnapján szerezte a győztes gólt.

Calgary Flames-Winnipeg Jets 2-5 (0-2, 0-2, 2-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Jean Hebert, Tom Kowal.

Gólszerzők

CGY: Mark Giordano (6) – Paul Byron (8), Lee Stempniak (9) 40:40; Lance Bouma (3) – Dennis Wideman (13) 51:59.

WPG: Bryan Little (16) – Michael Frolik (16), Andrew Ladd (21) 05:01; Dustin Byfuglien (11) – Olli Jokinen (18), Chris Thorburn (6) 08:11; Mark Scheifele (8) – Blake Wheeler (18), Chris Thorburn (7) 29:09; Olli Jokinen (13) – Andrew Ladd (22), Bryan Little (23) PPG 37:31; Jacob Trouba (5) – Blake Wheeler (19), Mark Scheifele (18) 42:57;

Kapusok: Reto Berra 18/23 – Ondrej Pavelec 20/22.

A meccs három legjobbja: Mark Scheifele (WPG), Mark Giordano (CGY), Blake Wheeler (WPG).

A Calgary egymás után hatodszor kapott ki otthon és ilyen rossz mérlegre 1998 óta nem volt példa a városban. Ahogy az edző, Bob Hartley fogalmazta meg a problémát, a védekezéssel komoly problémák vannak és azért tegyük hozzá azt mi is, a támadás is kritikán aluli. Az utolsó 11 meccsén mindössze 12 gólra volt képes a Flames, ezzel pedig nem lehetnek playoffos álmai egyetlen csapatnak sem. A Jets már 4-0-ra is vezetett a meccsen, amikor Mark Giordano a harmadik játékrész 40. másodpercében szépített.

Phoenix Coyotes-Vancouver Canucks 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Glendale, Jobbing.com Arena, 12 307 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

PHX: Antoine Vermette (13) – Keith Yandle (24), Oliver Ekman-Larsson (20) PPG 12:51.

VAN: –

Kapusok: Mike Smith 29/29 – Eddie Lack 22/23.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Antoine Vermette (PHX), Oliver Ekman-Larsson (PHX).

Az olimpikon Mike Smith először nem kapott gólt a szezonban, a Vancouver sorrendben a harmadik meccset bukta el, kétszer 1-0-ra kapott ki, Anaheimben pedig 9-1-re, így hárommeccses idegenbeli túráját nulla ponttal zárta úgy, hogy mindössze egy gólra volt képes. A Coyotes egészen zseniálisan védekezett, hét emberhátrányból egyszer sem kapott gólt, Smith 29 védésig jutott.