Csoda történt, kikapott otthon az Anaheim

2014.01.22. 14:46

winnipeg.jpgA Ducks eddigi 22 hazai meccsének mindegyikén szerzett pontot. Ebben a szezonban most először nem sikerült, a Winnipeg vetett véget a remek szériának. A Columbus hetedszer, a Toronto hatodszor nyert legutóbb. A Blue Jackets és a Maple Leafs is továbbjutó helyen áll. Ed Jovanovski az 1100., Nathan Horton a 600. meccsét ünnepelte góllal. A New Jersey tönkreverte az eddig remeklő St. Louist, a Devils hetet vágott, közte egy nagyon vicceset is. Az Islanders nyerte a New York-i rangadót, a Washington Ovecskin nélkül is kikapott, most már hatodszor egymás után.

NHL 110, játéknap, 2014. január 21.

Buffalo Sabres-Florida Panthers 3-4 (2-3, 0-1, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 17 583 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dave Jackson.

Gólszerzők

BUF: Drew Stafford (6) – Steve Ott (10), Linus Omark (2) PPG 02:23; Drew Stafford (7) – Tyler Ennis (12) 06:16; Steve Ott (6) – Drew Stafford (10), Ville Leino (7) PPG 48:36.
FLA: Jesse Winchester (6) – Ed Jovanovski (3), Jonathan Huberdeau (13) 04:06; Sean Bergenheim (11) – Tom Gilbert (17), Aleksander Barkov (16) 18:04; Ed Jovanovski (1) 18:56; Nick Bjugstad (11) – Brian Campbell (16), Tom Gilbert (18) 36:12.

Kapusok: Ryan Miller 18/22 – Tim Thomas 32/35.

Kapura lövések: 35 – 22. Kiállítások: 4 perc – 14 perc. Emberelőny: 2/7 – 0/1. Ütközések: 20 – 20. Buli elhozatal: 27 – 30. Blokkolt lövés: 15 – 10.

A meccs három legjobbja: Drew Stafford (BUF), Ed Jovanovski (FLA), Steve Ott (BUF).

A 37 éves Ed Jovanovski még csak a kilencedik meccsét játszotta a szezonban, de összességében ez volt neki az 1100., amelyet idei első góljával és egy idegenbeli győzelemmel ünnepelt. Jovanovski tavaly csak hat meccset jutott szóhoz és egy asszisztja volt, gólja mellett három asszisztja van idén. A Panthers rossz sorozata is megszakadt, 29 kihagyott emberelőnyös lehetősége után lőtt gólt, Drew Stafford nevéhez fűződik, ilyen rossz szériája 2004 óta nem volt a csapatnak.

New Jersey Devils-St. Louis Blues 7-1 (3-1, 2-0, 2-0)

Newark, Prudential Center, 11 432 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Paul Devorski.

Gólszerzők

NJD: Mark Fayne (2) – Damien Brunner (6), Patrik Elias (19) 02:27; Ryan Carter (4) – Stephen Gionta (4), Eric Gelinas (15) 02:51; Jaromir Jagr (16) – Reid Boucher (5), Travis Zajac (15) 10:27; Ryane Clowe (3) – Marek Zidlicky (18), Damien Brunner (7) PPG 21:03; Adam Henrique (13) – Eric Gelinas (16), Marek Zidlicky (19) PPG 35:42; Damien Brunner (9) – Patrik Elias (20), Travis Zajac (16) PPG 41:18; Eric Gelinas (6) – Anton Volcsenkov (7) 52:04.

STL: Alexander Steen (25) – Jaden Schwartz (18), David Backes (19) 08:47.

Kapusok: Corey Schneider 26/27 – Brian Elliott 6/9, Jaroslav Halak 10/14.

A meccs három legjobbja: Damien Brunner (NJD), Eric Gelinas (NJD), Patrik Elias (NJD).

Alexander Steen több mint egy hónap után szerzett újabb gólt, ami a 25. volt neki, ezzel együtt sem volt boldog a St. Louis, amely csúnya nagy verésbe szaladt bele. A Devils hét gólját hét különböző hokis ütötte, Damien Brunner és Eric Gelinas szerzett három-három góllal. A Bluest még az ág is húzta, a csereként beálló Halak elképesztő potyagólt kapott, amelyet éppen a hárompontos Gelinas szerzett.

New York Rangers-New York Islanders 3-5 (2-1 1-2, 0-2)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Graham Skilliter, Chris Lee.

Gólszerzők

NYR: Rick Nash (15) – Chris Kreider (16) 01:02; Rick Nash (16) – Dan Girardi (12), Chris Kreider (17) 11:07; Chris Kreider (13) – Derek Stepan (23), Brad Richards (25) PPG 29:34;

NYI: Matt Martin (3) – John Tavares (37), Kyle Okposo (30) 17:22; Thomas Hickey (3) – Kyle Okposo (31), Thomas Vanek (27) 33:22; Colin McDonald (4) – John Tavares (38), Peter Regin (4) 36:36; Thomas Vanek (18) – John Tavares (39), Frans Nielsen (24) PPG 55:22; Frans Nielsen EN (17) EN 59:53.

Kapusok: Cam Talbot 32/36 – Kevin Poulin 30/33.

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Rick Nash (NYR), Thomas Vanek (NYI)

Rick Nash tényleg beindult, a Rangers sztárja megint két gólt szerzett, ezzel a kettővel vezetett a hazai csapat, a városi rangadót azonban az Islanders nyerte. A másik oldalon John Tavares villogott, három gólt készített elő. Különös Vaneké volt szép, ahogy Tavares odavarázsolta a korongot az osztráknak, aki gyönyörűen húzta el Talbot mellett. A két csapat az unalomig játszik most egymással, vasárnap a szabadtéri gálameccsel, a Coors Light Stadium Seriesszel folytatja.

Washington Capitals-Ottawa Senators 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Darcy Burchell, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

WSH: –

OTT: Kyle Turris (15) – Clarke MacArthur (20), Eric Gryba (4) 32:59; Jason Spezza (13) – Patrick Wiercioch (12), Erik Karlsson (36) PPG 48:56.

Kapusok: Braden Holtby 24/26 – Craig Anderson 34/34.

A meccs három legjobbja: Craig Anderson (OTT), Jason Spezza (OTT), John Carlson (WSH).

Kihasználta az Ottawa Alekszandr Ovecskin sérülését, és Spezza, valamint Turris góljaival idegenben nyert, Anderson mind a 34 washingtoni lövést megfogta. A Ovecskin ide, vagy oda, a Capitals egymás után hatodszor kapott ki. Az ottawai kapus pályafutása során 25. meccsén nem kapott gólt.

Columbus Blue Jackets-Los Angeles Kings 5-3 (2-1, 2-1, 1-1)

Columbus, Nationwide Arena, 13 286 néző, vezette: Rob Martell, Dennis LaRue.

Gólszerzők

CBJ: RJ Umberger (12) – James Wisniewski (25), Jack Johnson (15) PPG 12:47; Ryan Johansen (19) – Ryan Murray (13), James Wisniewski (26) 19:02; RJ Umberger (13) 38:15; Nathan Horton (3) – Artyom Anyiszimov (11), Boone Jenner (5) 39:44; Artyom Anyiszimov (13) – Nick Foligno (15) 55:19

LAK: Dwight King (11) – Trevor Lewis (2) 02:42; Jeff Carter (20) – Mike Richards (27) 28:39; Robyn Regehr (1) – Justin Williams (15), Mike Richards (28) 56:50.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 26/29 – Martin Jones 29/34.

A meccs három legjobbja: RJ Umberger (CBJ), Artyom Anyiszimov (CBJ), James Wisniewski (CBJ).

Lehet, hogy túl korán indította a hajrát a Columbus, de a hét egymás utáni győzelem mindenféleképp megsüvegelendő. A Blue Jackets a Los Angelest is legyőzte, amely a korábban remeklő kapust, Martin Jonest vetette be, de ez sem segített rajtuk. 2008 óta nem volt ilyen remek szériája a hazai csapatnak, amely így most már a második legjobb helyen áll a Wild Card-rangsorban, azaz a továbbjutó nyolcadik keleten. Nathan Horton góllal ünnepelte 600. NHL-meccsét.

Dallas Stars-Minnesota Wild 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 11 191 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerzők

DAL: Vernon Fiddler (3) – Alex Goligoski (16), Antoine Roussel (10) 13:18; Erik Cole (14) – Alex Goligoski (17), Jamie Benn (24) PPG 16:45; Ray Whitney (6) – Sergei Gonchar (13), Cody Eakin (13) PPG 33:18; Jordie Benn (2) PS 51:22.

MIN: –

Kapusok: Kari Lehtonen 18/18 – Darcy Kuemper 32/36.

A meccs három legjobbja: Alex Goligoski (DAL), Jamie Benn (DAL), Kari Lehtonen (DAL).

Könnyedén nullázta le ellenfelét a Dallas, amely kétszer annyit lőtt kapura is, mint ellenfele A Stars három vereség után tudott nyerni megin és visszavágott a Wildnak a hétfőn elszenvedett 4-1-es vereségért. A két csapat harmadszor meccselt ebben a szezonban egymással, most nyert először a Stars.

Colorado Avalanche-Toronto Maple Leafs 2-5 (0-2, 1-2, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 14 877 néző, vezette: Brad Watson, Mike Leggo.

Gólszerzők

COL: Nathan MacKinnon (16) – PA Parenteau (16), Nick Holden (7) 38:35; Nathan MacKinnon (17) – Maxime Talbot (10) 45:07.
TOR: Phil Kessel (25) – Dion Phaneuf (16), Mason Raymond (19) 03:56; James van Riemsdyk (20) – Cody Franson (21), Tyler Bozak (15) PPG 17:41; Nazem Kadri (13) – Jake Gardiner (13), Joffrey Lupul (13) 22:55; Phil Kessel (26) – James van Riemsdyk (19), Tyler Bozak (16) 25:17; Jay McClement (2) – Nyikolaj Kuljomin (8), Joffrey Lupul (14) EN 57:47.

Kapusok: Szemjon Varlamov 7/10, Jena-Sebastien Giguere 19/20 – James Reimer 35/37.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), Nathan MacKinnon (COL), James van Riemsdyk (TOR).

Nem csak a Columbus, de a Toronto is folytatta remek sorozatát, sorozatban hatodszor nyert, emberemlékezet óta, nyolc éve nem volt ilyen sikeres időszaka a klubnak. Phil Kessel és az újon Nathan macKinnon is kétszer talált a kapuba.

Edmonton Oilers-Vancouver Canucks 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Meier.

Gólszerzők

EDM: Jordan Eberle (17) – Taylor Hall (29), Sam Gagner (15) 55:00.

VAN: Kellan Lain (1) – Dale Weise (8), Tom Sestito (2) 05:14; Zack Kassian (10) – Ryan Kesler (14), Daniel Sedin (27) 27:59.

Kapusok: Ben Scrivens 25/27 – Roberto Luongo 28/29.

A meccs három legjobbja: Roberto Luongo (VAN), Ben Scrivens (EDM), Daniel Sedin (VAN).

Roverto Luongo visszakerült a kapuba és 28 védésének köszönhetően nyert a Vancouver Edmontonban. A Canucksban a 24 éves Kellan Lain élete második NHL-meccsén megszerezte első gólját, ez volt az első kapura lövése is, így még százszázalékos a fiatal szélső, akit sosem draftoltak, korábban CCHA-ban (Central Collegiate Hockey Association) és az AHL-ben hokizott.

Anaheim Ducks-Winnipeg Jets 2-3 (1-2, 0-1, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 15 046 néző, vezette: Marc Joannette, Dean Morton.

Gólszerzők

ANA: Cam Fowler (6) – Ryan Getzlaf (34), Matt Beleskey (11) PPG 03:59; Nick Bonino (16) – Jakob Silfverberg (9) 50:18.
WPG: Blake Wheeler (18) – Evander Kane (12), Mark Scheifele (19) 05:19; Andrew Ladd (11) – Bryan Little (25), Jacob Trouba (10) 18:36; Evander Kane (15) – Bryan Little (26) SHG 35:43.

Kapusok: Jonas Hiller 8/11, Frederik Andersen 10/10 – Ondrej Pavelec 40/42.

A meccs három legjobbja: Ondrej Pavelec (WPG), Patrick Maroon (ANA), Cam Fowler (ANA).

Egyszer minden sorozat véget ér, így volt ez az Anaheim életében is szerda hajnalban. Ez volt a Ducks első hazai meccse, amikor nem sikerült legalább az egyik pontot megszerezni, a Winnipeg az első csapat az idényben, amely rendes játékidőben le tudta győzni a Honda Centerben a kaliforniai csapatot. Pedig az Anaheim most is mindent elkövetett, de hiába lőtt 42-szer Ondrej Pavelec kapujára, a 26 éves cseh szinte mindent fogott. Ráadásul Evander Kane emberhátrányból lőtte csapata győztes gólját. Az elmúlt 40 évben csak négy olyan csapata volt az NHL-nek, amely az első 22 hazai meccsének mindegyikén pontot szerzett. Ráadásul a Ducks 10 hazai veretlen meccs után kapott ki. A Philadelphia Flyers-Carolina Hurricanes mérkőzés a rossz időjárás miatt elmaradt.