Odacsaptak a Staal-fivérek

2014.01.28. 12:06

estaal_1.jpgA Carolina 0-2-ről fordított a Columbus ellen, Eric Staal két, Jordan Staal egy gólt ütött. A Pittsburgh a Buffalót nullázta le, de a San Jose sem tudott gólt ütni a Los Angelesnek, ennek ellenére Alex Stalock 178 perc és 55 másodperc után kapott gólt, amellyel franchise rekordot döntött. A Dallas hiába lőtt 44-szer Szemjon Varlamov kapujára, az orosz 41 lövést fogott meg, nyert is a Colorado. Az edmontoni David Perron mesterhármasával meglepő sikert aratott az Oilers Vancouverben. A játéknap legfontosabb eseményei és videói a hajtás alatt.

NHL 116. játéknap, 2014. január 27.

New York Islanders–Boston Bruins 3-6 (1-1, 2-3, 0-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 819 néző, vezette: Kevin Pollock, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

NYI: Frans Nielsen (18) – Kyle Okposo (33) 15:29; Michael Grabner (9) – Kyle Okposo (34), Thomas Hickey (12) 28:20; Kyle Okposo (23) – Michael Grabner (11) 35:08.

BOS: Loui Eriksson (6) – Daniel Paille (5), Torey Krug (17) 07:47; Brad Marchand (17) – Patrice Bergeron (21), Reilly Smith (22) 24:50; Reilly Smith (17) – Shawn Thornton (1), Brad Marchand (14) 32:21; Carl Soderberg (7) – Milan Lucic (21), Jarome Iginla (19) 39:27; Patrice Bergeron (14) – Brad Marchand (15) 42:17; Zdeno Chara (12) – Brad Marchand (16), Dougie Hamilton (7) 48:12.

Kapusok: Kevin Poulin 30/36, Jevgenyij Nabokov 1/1 – Chad Johnson 34/37.

Kapura lövések: 37 – 37. Kiállítások: 4 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/5 – 0/2. Ütközések: 32 – 18. Buli elhozatal: 43 – 27. Blokkolt lövés: 19 – 27.

A meccs három legjobbja: Brad Marchand (BOS), Patrice Bergeron (BOS), Kyle Okposo (NYI).

A mezőnyben partiban volt a sokkal erősebb Bostonnal a New York Islanders, de a kapu előtt nem ment most John Tavaresnek és Thomas Vaneknek sem. Az amerikai olimpikon, Kyle Okposo próbált valamit, de három pontja kevés volt. A másik oldalon Brad Marchand négy pontig jutott. Érdekesség, hogy a Boston akkor dominált a legjobban – az első harmadban –, amikor döntetlenre jött ki a húsz perc. Zdeno Chara az 500. pontjáig jutott ezen a meccsen. Az Islanders túl sok, öt emberelőnyös lehetőséget szórakozott el.

Carolina Hurricanes–Columbus Blue Jackets 3-2 (0-2, 0-0, 3-0)

Raleigh, PNC Arena, 13 641 néző, vezette: Dan O'Halloran, Ian Walsh.

Gólszerzők

CAR: Eric Staal (13) – Alekszandr Szjomin (15), Justin Faulk (17) 51:18; Eric Staal (14) – Jiri Tlusty (8) 52:18; Jordan Staal (11) – Elias Lindholm (7), Jeff Skinner (15) 54:05.

CBJ: Derek MacKenzie (5) – Fjodor Tyutin (17), Corey Tropp (7) 02:25; RJ Umberger (14) – Ryan Johansen (19), Nick Foligno (16) 02:42

Kapusok: Anton Hudobin 22/24 – Szergej Bobrovszkij 32/35.

A meccs három legjobbja: Eric Staal (CAR), Jordan Staal (CAR), Ron Hainsey (CAR).

Ami az összképet illeti, azt lehet mondani, hogy megtorpant a Columbus, nyolc siker után most már másodszor kapott ki. Pedig ezt a meccset is remekül kezdte, a harmadik percben, 17 másodperc alatt vágott két gólt. Az utolsó harmadban jött az észak-karoliani fordítás, a Staalok odacsaptak, Eric két gólt, Jordan pedig a győztest ütötte be. A három hazai gólra mindössze 2 perc 47 másodpercet kellett várni.

Pittsburgh Penguins–Buffalo Sabres 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 563 néző, vezette: Tom Kowal, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

PIT: Chris Kunitz (26) – Brian Gibbons (5), Sidney Crosby (46) 25:44; Deryk Engelland (4) – Craig Adams (3), Tanner Glass (7) 32:05; Tanner Glass (3) – Craig Adams (4), Sidney Crosby (47) 59:32.

BUF: –

Kapusok: Marc-Andre Fleury 24/24 – Ryan Miller 31/33.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Chris Kunitz (PIT), Tanner Glass (PIT).

Sidney Crosby most nem került a meccs három legjobbja közé, de így is két gólpasszt osztott ki, és már 47 asszisztnál tart, a ligában a legtöbb, 74 pontja van. Fleury a szezonban a 29. sikerének örülhetett és annak, hogy karrierje során már 27-edszer nem kapott gólt. Jevgenyij Malkin a 15. olyan pittsburgh-i hokis lett, aki a klubban az 500. meccsét játszott.

Dallas Stars–Colorado Mavericks 3-4 (1-2, 2-1, 0-1)

Dallas, American Airlaines Center, 11 678 néző, vezette: Kyle Rehman, Brad Meier.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (20) – Tyler Seguin (28) 17:27; Tyler Seguin (22) – Jamie Benn (28), Alex Goligoski (21) PPG 21:02; Tyler Seguin (23) – Alex Goligoski (22), Szergej Goncsar (16) 38:13.

COL: Nathan MacKinnon (18) – Maxime Talbot (11), Tyson Barrie (10) 01:40; Jamie McGinn (12) – Ryan O'Reilly (17), Matt Duchene (27) 15:57; Paul Stastny (15) – Gabriel Landeskog (25) PPG 37:57; Alex Tanguay (4) – Gabriel Landeskog (26), Maxime Talbot (12) 44:13.

Kapusok: Kari Lehtonen 17/21 – Szemjon Varlamov 41/44.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Tyler Seguin (DAL), Jamie Benn (DAL).

A Dallas szétlőtte a Colorado kapuját, de Szemjon Varlamov zseniálisan védett, 41 lövést hárított. A Starsban Tyler Seguin hiába jutott el megint két gólig, vendégsikert hozott a meccs. Seguin az elmúlt három találkozón hat pontot hozott össze – igaz 13 meccse nem talált a kapuba –, 51 pontja van egyre jobban közelít a 2012-es csúcshoz, amikor 67-tel zárta az alapszakaszt.

Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 2-4 (1-2, 1-0, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Mike Leggo, Darcy Burchell.

Gólszerzők

VAN: Jordan Schroeder (1) – David Booth (7) 12:33; Jordan Schroeder (2) – Kevin Bieksa (15), Ryan Stanton (11) 22:39.

EDM: David Perron (20) – Sam Gagner (17), Nail Jakupov (9) 09:11; David Perron (21) – Nail Jakupov (10) 17:34; Jesse Joensuu (3) – Ryan Smyth (12), Taylor Hall (33) 42:20; David Perron (22) EN 58:51.

Kapusok: Roberto Luongo 16/19 – Ilja Brizgalov 25/27.

A meccs három legjobbja: David Perron (EDM), Jordan Schroeder (VAN), Justin Schultz (EDM).

Meglepő, de megérdemelt sikert aratott az Edmonton Vancouverben, az Oilers hat meccses nyeretlenségi széria után most két győzelemnél tart. David Perron pályafutása második mesterhármasát érte el, az utolsó lövése az üres kapura ment. A hazaiaknál Jordan Schroeder ütötte mindkét gólt, az Oilers a szezonbeli négy meccsből először győzte le a Canucks-t.

San Jose Sharks–Los Angeles Kings 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

San Jose, SAP Arena, 17 562 néző, vezette: Chris Lee, Trevor Hanson.

Gólszerzők

SJS: –

LAK: Anze Kopitar (15) – Jeff Carter (14), Jake Muzzin (13) 37:56.

Kapusok: Alex Stalock 20/21 – Jonathan Quick 23/23.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Alex Stalock (SJS), Anze Kopitar (LAK).

Amikor egy gól dönt el egy meccset, természetes, hogy a két kapus a legjobbak között szerepel. Quick ebben az idényben harmadszor, karrierje során pedig a 28. shutoutja volt. A meccset a szlovén Anze Kopitar döntötte el. A San Jose kapusa, Alex Stalock igaz egy gólt kapott, de azzal, hogy 178 percen és 55 másodpercen keresztül érintetlen maradt a kapuja, franchise-rekordot döntött. A Sharks legutóbbi kapott gól nélküli rekordja Jevgenyij Nabokov nevéhez fűződik, akinek a kapuja 2009. január 20. és 31. között 171 percig és 19 másodpercig maradt érintetlen.