Hét gól egy harmadban

2014.03.11. 11:28

nyivan.jpgA New York Islanders két játékrész után nagyon rosszul állt Vancouverben, aztán az utolsó 20 perc hét vendéggólt hozott. A franchise története legeredményesebb negyedét zárta, pedig hét újonccal várta a meccset. A Canucks-szurkolók nem véletlen skandálkták sokáig a napokban eltradelt Roberto Luongo nevét. Amúgy sem volt jó napja a kanadai csapatoknak, a Vancouver mellett az Ottawa, a Winnipeg, és Calgary is kikapott. Egyedült Toronto nyert, ráadásul a korábban otthon verhetetlennek hitt Anaheim otthonában. A nap rangadójána Sidney Crosby megint legyőzte Alekszandr Ovecskint, a kanadai ráadásul három pontot termelt a meccsen.

kuznyecov.jpgMajdnem tragédia történt kedd hajnalban a Dallas–Columbus meccsen. Ahogy már negírtuk, Rich Peverley a kispadon lett rosszul, állapota stabli, de jelenleg is kórházban tartják, természetesen a meccs elmaradt. Crosby legyőzte Ovecskint, a Pittsburgh sorozatban hetedszer a Washingtont. A Penguins-kapitány góllal és két gólpasszal vette ki részét a sikerből és már 87 pontnál tart. A Capitalsban bemutatkozott az orosz Jevgenyij Kuznyecov (a képen), akit a termete miatt a Loch Ness-i Szörnyhöz hasonlított a Washington GM-je, George McPhee. A vendégeknél Chris Kunitz ütött két gólt.

Két ellentétes harmad és egy hosszabbításban szerzett gól döntött Ottawában. A Nashville 3-0-ra húzott el negyvenpercnyi játék után, majd az utolsó harmadban eladta jelentős előnyét. A négy vereség megint győztes Predators a hosszabbításban, az újonc Seth Jones góljával nyert. Így nyert a Colorado is a Winnipeg ellen, Matt Duchene szerezte a győztes gólt a hosszabbításban. A Jets-védő, Dustin Byfuglien kétszer is betalált. Csapattársa, Bryan Little két gólpasszt adott, ezzel már karriercsúcsnak számító 52 pontnál jár. Csak Radim Vrbata lőtte be a büntetőjét, a Phoenix ezzel verte Flroidában a Tampát, amely két harmadik jobban játszott, a végén mégis ő futott az eredmény után, 32,7 másodperccel a lefújás előtt egyenlített. A Bolts-hokis, Tyler Johnson a negyedik emberhátrányós gólját szerezte az idényben.

okposo.jpgA kanadai hokidrukkerek közül csak a torontóiak örülhettek. A Maple Leafs idegenben győzte le az Anaheimet, amely ezzel nem tudta visszaszerezni a St. Louistól a bajnoki első helyet. Phil Kessel és Tyler Bozak újabb hárompontos meccsén Jonathan Bernier 43 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Los Angeles-i Martin Jones sikerrel tért vissza egykori sikerei helyszínére, a WHL-ben, a Calgary Hitmentől indult a karrierje, most Kings-kapusként 24-szer védett jól a Scotiabank Saddledome-ban. A legnagyobb csapás a vancouverieket érte, pedig a 29. percig rendben ment minden, ekkor még 3-0 volt a Canucks javára, aztán jött a harmadik harmad és a Islanders-fergeteg, hét gól egy harmad alatt, amelyre korábban még sosem volt példa a klub történetében. A vendégek három és fél perc alatt három emberelőnyös gólt ütöttek, a másodikat kettős előnyből. 0-3-ról eddig egyszer sikerült fordítania a New York-i csapatnak, amelynek keretében most újonc kapott bizonyítási lehetőséget, Kyle Okposo három gólpasszt oszott ki. Vancouverben pedig nemcsak Roberto Luongót sírják vissza, hanem lassan a pokolra kívánják John Tortorella vezetőedzőt.

Washington Capitals-Pittsburgh Penguins 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Wes McCauley, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

WSH: Eric Fehr (11) – Jason Chimera (22), Joel Ward (19) 03:03; Nicklas Backstrom (13) – Brooks Laich (7), John Carlson (19) PPG 28:57.

PIT: Chris Kunitz (30) – Sidney Crosby (56), Lee Stempniak (16) 00:46; Sidney Crosby (30) – Jevgenyij Malkin (46), Olli Maatta (19) PPG 03:52; Chris Kunitz (31) – Lee Stempniak (17), Sidney Crosby (57) 32:40.

Kapusok: Jaroslav Halak 17/20 - Jeff Zatkoff 31/33.

Kapura lövések: 33 - 20. Kiállítás: 6 perc - 8 perc. Emberelőny: 1/4 - 1/3. Ütközések: 26 - 22. Buli elhozatal: 22 - 30. Blokkolt lövés: 15 - 20.

A meccs három legjobbja: Chris Kunitz (PIT), Eric Fehr (PIT), Sidney Crosby (PIT).

Ottawa Senators-Nashville Predators 3-4 (0-0, 0-3, 3-0, 0-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 19 063 néző, vezette: Eric Furlatt, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

OTT: Jared Cowen (5) – Jason Spezza (35), Ales Hemsky (21) 47:55; Marc Methot (6) – Jason Spezza (36), Ales Hemsky (22) 50:34; Jason Spezza (17) – Ales Hemsky (23), Erik Karlsson (41) 58:53.

NSH: Nick Spaling (12) – Michael Del Zotto (12), Colin Wilson (18) 28:20; Craig Smith (19) – Mattias Ekholm (5), Seth Jones (17) 30:00; Eric Nystrom (12) 37:32; Seth Jones (6) – Ryan Ellis (15) 63:49.

Kapusok: Craig Anderson 26/29, Robin Lehner 12/13 - Pekka Rinne 34/37.

A meccs három legjobbja: Jason Spezza (OTT), Seth Jones (NSH), Ales Hemsky (OTT).

Tampa Bay Lightning-Phoenix Coyotes 3-4 (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 167 néző, vezette: Francois St. Laurent, Rob Martell.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (20) – Ondrej Palat (25), Eric Brewer (11) SHG 11:26; Ondrej Palat (16) – Ryan Callahan (16), Keith Aulie (1) 39:07; Ondrej Palat (17) – Valtteri Filppula (22), Matthew Carle (25) 59:22

PHX: Brandon McMillan (2) – Keith Yandle (37), Shane Doan (19) 21:01; Martin Erat (2) 42:13; Mikkel Boedker (16) – Antoine Vermette (18), Zbynek Michalek (6) 47:48; Radim Vrbata (SO).

Kapusok: Ben Bishop 17/20 - Mike Smith 28/31.

A meccs három legjobbja: Ondrej Palat (TBL), Ryan Callahan (TBL), Zynek Michael (PHX).

Colorado Avalanche-Winnipeg Jets 3-2 (0-0, 2-2, 0-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 15 250 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

COL: John Mitchell (7) – Tyson Barrie (18), Erik Johnson (23) 24:38; Andre Benoit (5) – John Mitchell (16) 39:48; Matt Duchene (21) – Nick Holden (10), Tyson Barrie (19) 62:33.

WPG: Dustin Byfuglien (15) – Bryan Little (31), Blake Wheeler (28) PPG 35:48; Dustin Byfuglien (16) – Michael Frolik (20), Bryan Little (32) 37:36.

Kapusok: Szemjon Varlamov 33/35 - Al Montoya 31/34.

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), John Mitchell (COL), Dustin Byfuglien (WPG).

Calgary Flames-Los Angeles Kings 2-3 (0-2, 0-0, 2-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Gord Dwyer, Brad Meier.

Gólszerzők

CGY: Mike Cammalleri (16) – Mark Giordano (25), Mikael Backlund (16) PPG 55:29; Brian McGrattan (3) – Chris Butler (9), Max Reinhart (2) 57:38.

LAK: Justin Williams (17) – Anze Kopitar (35), Alec Martinez (5) 04:05; Trevor Lewis (4) – Szlava Vojnov (23), Kyle Clifford (3) 10:00; Anze Kopitar (20) – Drew Doughty (24), Jake Muzzin (15) 47:01.

Kapusok: Joni Ortio 20/23 - Martin Jones 24/26.

A meccs három legjobbja: Drew Doughty (LAK), Mikael Backlund (CGY), Anze Kopitar (LAK).

Vancouver Canucks-New York Islanders 4-7 (1-0, 2-0, 1-7)

Vancouver Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Brian Pochmara, Ian Walsh.

Gólszerzők

VAN: Chris Higgins (17) – Yannick Weber (4), Jason Garrison (24) PPG 15:46; Henrik Sedin (10) – Nicklas Jensen (1), Tom Sestito (4) 24:52; Ryan Kesler (22) – Alexandre Burrows (6), Kevin Bieksa (17) PPG 28:53; Christopher Tanev (6) – Chris Higgins (19), Jannik Hansen (7) 49:54.

NYI: Josh Bailey (6) – Brock Nelson (11), Matt Donovan (8) PPG 41:13; Ryan Strome (3) – Kyle Okposo (37), Lubomir Visnovsky (5) PPG 43:14; Calvin de Haan (3) – Travis Hamonic (10) PPG 43:36; Frans Nielsen (20) – Anders Lee (2), Kyle Okposo (38) 46:22; Matt Martin (5) – Colin McDonald (7) 50:04; Anders Lee (5) – Kyle Okposo (39), Frans Nielsen (26) 51:45; Cal Clutterbuck (8) – Josh Bailey (20), Travis Hamonic (11) EN 59:42.

Kapusok: Eddie Lack 21/27 - Jevgenyij Nabokov 20/24.

Kapura lövések: 24 - 28. Kiállítás: 24 perc - 8 perc. Emberelőny: 2/4 - 3/7. Ütközések: 20 - 31 Buli elhozatal: 32 - 27. Blokkolt lövés: 17 - 13.

A meccs három legjobbja: Kyle Okposo (NYI), Anders Lee (NYI), Chris Higgins (VAN).

Anaheim Ducks-Toronto Maple Leafs 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

Anaheim, Honda Center, 17 229 néző, vezette: Dave Jackson, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

ANA: Corey Perry (35) – Patrick Maroon (10), Ryan Getzlaf (42) 34:19

TOR: Tyler Bozak (15) – Dion Phaneuf (20), Phil Kessel (38) PPG 16:51; Phil Kessel (34) – James van Riemsdyk (27), Tyler Bozak (24) 19:21; Paul Ranger (4) – Phil Kessel (39), Tyler Bozak (25) 23:44

Kapusok: Frederik Andersen 20/23 - Jonathan Bernier 43/44.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), Corey Perry (ANA), Jonathan Bernier (TOR).