Három csapat is először nyert

2014.04.22. 09:38

Négy meccsel folytatódott az NHL rájátszása, a Pittsburgh megint átvette a vezetést, míg a Minnesota, a Chicago és a Dallas először tudott nyerni a párharcokban, amelyek mindegyike így most 2-1-re áll. A Wild a Coloradót győzte le a meccs egyetlen gólja az első hosszabbítás 6. percében esett és Mikael Granlund szerezte. A harmadik meccsen szerezte meg első győzelmét a bajno, méghozzá úgy, hogy lenullázta a St. Louist, Jonathan Toews a playoffban először ütött gólt. Ugyancsak nullára nyerte hazai meccsét a Dallas is az Anaheimmel szemben. A Stars minden harmadban ütött egy gólt. A negyedik meccsen Columbusban nyert a Pittsburgh, a Blue Jackets három perc és 18 másodperc alatt már 2-0-ra elhúzott, sőt a harmadik harmad legelején is vezetett 3-1, aztán beindult a Penguins és negyedóra alatt vágott három gólt, Crosby már a negyedik gólpasszát adta. A hajtás alatt az így dőlt el a Minnesota–Colorado című videó látható, Granlund zseniális egyéni alakításával.