Hetedik meccs lesz New Yorkban

2014.04.30. 09:21

simmonds.jpgEgyenlített a Philadelphia a keleti főcsoport negyeddöntőjében, miután a hatodik meccsen legyőzte a New York Rangerst. A második harmad végére minden eldőlt, a Flyers ekkopr már 4-0-ra vezetett, Wayne Simmonds addigra már mesterhármasnál tartott. A Philadelphia színes bőrű csatára az alapszakaszban karriercsúcsnak számító 29 gólt ütött, a playoffban pedig összesen négy találata van. Több kiemelkedő hazai teljesítmény akadt, Steve Mason 34 szer védett, Claude Giroux két gólpassza mellett gólt is ütött, Erik Gustafsson kiváló védőmunkája mellett egy gólra is marad energiája. A sorozatban eddig három mecccs volt a Madison Square Gardenben, az elsőt 4-1-re a Rangers, a másodikat 4-2-re a Flyers nyerte. Április 27-én megint a New York volt a jobb. A két csapat most játszik tizenegyedszer a palyoffban egymással és eddig a Philadelphia áll jobban (6 továbbjutás, 4 kiesés). Legutóbb 1997-ben találkoztak, akkor a Philadelphia 4-1-gyel jutott tovább. 4-3 a két klub első, 1974-es playoffján történt, akkor a Flyers jött ki jobban a sorozatból, hogy most ki fog, szerda hajnalban kiderül, ekkor dől el a Colorado–Minnesota és a San Jose–Los Angeles párharc továbbjutója is, azaz zárul a negyeddöntő.