Hiába drukkolt Russell Crowe is

2014.05.03. 13:44

rangers_2.jpgA keleti főcsoport-elődöntőben a New York Rangers kisebb meglepetésre egyből elvette a Pittsburgh pályaelőnyét, az első hosszabbítás negyedik percében, Derick Brassard góljával nyert. Híres emberekből most sem volt hiány a lelátón ott volt a híres színész, Russell Crowe is, de szomorúan mehetett haza. Amúgy is a vendégcsapat kezdte jobban a meccset, a hatodik perc legelején Benoit Pouliot a harmadik idei playoff-gólját szerezte, ahogy 12 perccel később Brad Richards is. Lee Stempniak és James Neal góljaival a második játékrészben egyenlített a Pens, de a győztes gólra egészen a hosszabbításig kellett várni. Jevgenyij Malkin csak gólpasszig jutott, Sidney Crosby még addig sem. A pittsburghi zseni ráadásul -3-as plusz/mínusz mutatóval zárta a meccset, ami több mint gyenge produkció. Arról már nem is beszélve, hogy már a hetedik meccsét játszotta le ütött gól nélkül, erre pedig még sosem volt példa, korábban három meccsnél többet sosem kellett várni az első playoff-góljára. A New York Rangers ebben a szezonban először tudott idegenben nyerni. A második meccs vasárnap lesz a CONSOL Energy Centerben. Az első összefoglalója a hajtás alatt.

Jól kezdett a bajnokcsapat is, a Chicago 5-2-vel intézte el a Minnesotát a két csapat első elődöntős meccsén. A Balckhawks 2-0-ra vezett, majd a Wild 2-2-re egyenlített. Aztán jött egy szörnyű 12 perc a vendégek számára és Patrick Kane duplájával el is dőlt minden. A chicagói csatár már öt gólnál jár. A Chicago az eddigi hetedik playoff meccséből ötödször lőtt kevesebbet kapura ellenfelénél, most 32-22 lett a vége.