Egy győzelemre a főcsoportdöntőtől a Pittsburgh

2014.05.08. 09:32

nyrpitt.jpgA New York Rangers–Pittsburgh párharc negyedik meccsét is a Pittsburgh nyerte a Madison Square Gardenben, ezzel már 3-1-re vezet összesítésben. Jevgenyij Malkin gólt lőtt és gólpasszt adott, míg Sidney Crosby ezúttal az előkészítésben jeleskedett, két asszisztot jegyzett. A Rangers ezúttal mindössze 15-ször tesztelte Marc-Andre Fleury, Carl Hagelin 145 perc és 30 másodperc után lőtte az első New York-i gólt. Ilyen kevés kapura lövése 2012. április 28-a óta nem volt a csapatnak, ami a Pittsburgh védekezését is dícsére, az még inkább, hogy most két emberhátrányos lehetőséget sikerült gól nélkül megúszni. Az meg a Rangers kritikája, hogy most már egymás után 36 előnyős helyzetéből egyetlen gólt sem sikerült ütni. A hajtás alatt a meccs összefoglalója.

Keleti főcsoport, elődöntő, 4. mérkőzés:

New York Rangers-Pittsburgh Penguins 2-4

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Pittsburgh javára.