Nem tud hibázni otthon a Chicago

2014.05.19. 10:51

chicago_8.jpgA nyugati főcsoportdöntő sorozata a Chicago győzelmével, kezdődött, amely hazai jégen 3-1-re verte a Los Angelest. A bajnokcsapat mindhárom játékrészben szerzett egy-egy gólt, sorrendben Brandon Saad, Duncan Keith, és Jonathan Toews ütötte be, míg 1-0 után Tyler Toffoli szépített. A Blackhawks sorrendben a hetedik hazai meccsét nyerte meg az idei rájátszásban a United Centerben, mivel pályaelőnnyel indulhat most már egészen a döntőig, ez óriási lökést adhat a csapatnak. Minden dicséretet megérdemel a kapus Corey Crawford, aki most is 25-ször védett jól, sorrendben a harmadik meccsen tartotta egy gólon az ellefeleket. A hajtás alatt a meccs összefoglalója és egy szomorú hír a washingotni drukkereknek.

Súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett Alekszandr Ovecskin a minszki jégkorong-világbajnokság vasárnapi, németek elleni mérkőzésén. Az NHL gólkirálya Marcus Kinkkel ütközött, és percekig a jégen maradt, majd az öltözőbe kellett támogatni. Nagy kérdés, hogy a Washington hokisa folytatni tudja-e a világbajnokságot.