Megvan az első döntős

2014.05.30. 08:46

rangers3.jpgEgyetlen gól döntötte el a New York Rangers–Montréal Canadiens főcsoport döntőt, ezt pedig a hazai csapat, egészen pontosan Dominic Moore ütötte. Ezzel 1994 után megint a Stanley Kupa döntőjébe lőtte a Rangerst, amely húsz évvel ezelőtt meg is nyerte a bajnokságot. A két csapat korábbi öt meccsén 34 gól esett, most viszont Henrik Lundqvist mind a 18 kanadai lövést megfogta, karrierje során kilencedszer nem kapott gólt a playoffban. A New York sikerével az is eldőlt, hogy a Rangers fogja pályahátrányból kezdeni a döntőt, a június 4-én kezdődő Stanley Kupa-meccsen a Blackhawks–Kings győztese kezd otthon. A Rangers végig irányította a meccset, majdnem kétszer annyit lőtt kapura, az utolsó harmadban 13-5 volt ez az arány. A mindent eldöntő gól a második játékrész 19. percében esett, az újonc montréali, Dustin Tokarski így is 31 lövést hárított. A New York Rangers most került 11-edszer a nagydöntőbe, ebből négyszer nyerni tudott, sem a Chicago, sem pedig Los Angeles ellen eddig nem döntőzött. Holnapra az is eldőlhet, hogy ki lesz az ellenfél, de lehet, hogy nyugaton csak a hetedik meccs dönt majd.